SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KCI podwyższyło o 53 proc. godziwą wartość akcji Gremi Media

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza firma KCI zdecydowała się podwyższyć szacunkową wartość godziwą akcji Gremi Media ze 114,38 do 175,13 zł. Jednocześnie oceniła, że aktywa Gremi Media, głównie dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, nie straciły w ub.r. na wartości. KCI jest większościowym akcjonariuszem Gremi Media.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Do KCI należący 1,44 mln akcji stanowiących 84,22 proc. kapitału Gremi Media. Podwyższenie szacunkowej wartości godziwej jednego waloru ze 114,38 do 175,13 zł oznacza, że wartość tego pakietu rośnie ze 164,53 do 251,91 mln zł.

O realizowaniu procedury szacowania wartości godziwej posiadanych akcji Gremi Media oraz „testów na utratę wartości aktywów związanych z działalnością Gremi Media, w tym głównie tytułów prasowych oraz wartości firmy” KCI poinformowało 9 kwietnia. Teraz zakończyło oba procesy.

W najbliższą środę KCI opublikuje swój jednostkowy i skonsolidowany raport finansowy za ub.r.

Gremi Media od półtora roku na giełdzie

W drugiej połowie 2017 roku KCI sprzedało mniejszościowy pakiet akcji Gremi Media (m.in. amerykańskiemu funduszowi North Base Media) i wprowadziło ją na warszawski rynek giełdowy New Connect. Pod koniec ub.r. North Base Media dokupił kolejne akcje Gremi Media, obecnie ma walory stanowiące 6,67 proc. jej kapitału.

W ub.r. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 3,9 proc. do 101,84 mln zł oraz 6,43 mln zł zysku netto (wobec 686 tys. zł rok wcześniej). Od grudnia 2017 roku prezesem firmy jest Tomasz Jażdżyński. Grzegorz Hajdarowicz pełni w niej funkcję szefa rady nadzorczej.

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 41 171 egz. (8,6 proc. mniej niż rok wcześniej), a „Parkietu” - 3 922 egz. (po wzroście o 5,7 proc. w skali roku). Natomiast w styczniu br. portal Rp.pl zanotował 4,53 mln realnych użytkowników i 17,82 mln odsłon, a Parkiet.com - 202,4 tys. użytkowników i 1,72 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

W lutym br. w ciągu dwóch tygodni kurs Gremi Media przy niskich obrotach wzrósł z 342 zł do 1510 zł. Potem systematycznie malał, w zeszły czwartek na koniec sesji wynosił 400 zł, co daje kapitalizację w wysokości 683,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI podwyższyło o 53 proc. godziwą wartość akcji Gremi Media

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
My
Pogonić tego pana
odpowiedź
User
Lem
Godziwa wartosc hahaha
odpowiedź
User
pavv
Jak to przeczytałem to podwyższyłem wartość swojego auta z 9 to 13 tys. zł. A co! Nie wolno mi! Dzisiaj wystawiam na sprzedaż. Zobaczymy czy ktokolwiek zadzwoni.
odpowiedź
User
Lol
Ale dlaczego tylko do 175 zł? Dlaczego nie do 1750 zł albo 17500 zł? A potem jest zdziwienie, że giełda uchodzi za kasyno.
odpowiedź
User
Lisicki znów
na naczelnego to może wartość wyniesie 175 euro a nie 175 pln... No bo SSP może sypną reklamami...
odpowiedź