SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KCI: wyegzekwowano należności od internauty pomawiającego Grzegorza Hajdarowicza i Gremi Media

Firma KCI, większościowy akcjonariusz Gremi Media (wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), w komunikacie giełdowym poinformowała, że uzyskała należności zasądzone w procesie karnym od Zygmunta Fury, który w internecie obrażał Grzegorza Hajdarowicza i Gremi Media.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

W komunikacie zaznaczono, że Zygmunt Fura został skazany w maju 2015 roku w procesie karnym przez Sąd Rejonowy w Krakowie. Fura, posługując się nickiem „Medioznawca, biznesmen”, w sierpniu i wrześniu 2012 roku zamieszczał obraźliwe wpisy internetowe o Grzegorzu Hajdarowiczu i Gremi Media.

- Pomówienia te poniżały poszkodowanych w opinii publicznej i naraziły ich na utratę zaufania niezbędnego dla jego działalności oraz zajmowanych przez pokrzywdzonego stanowisk. Należności wyegzekwowane zostały częściowo we wrześniu 2019 r. w drodze zajęcia komorniczego - opisało KCI.

- Powyższe wskazuje, iż pomimo upływu czasu, determinacja i przyjęta przez spółkę strategia polegająca na obronie interesów i dobrego imienia członków grupy kapitałowej KCI SA przynosi rezultaty, a zarząd emitenta konsekwentnie będzie realizował ten cel strategiczny - zapowiedziała firma.

Nie podała, jaką kwotę otrzymała od skazanego. Podkreśliła natomiast, że działania prawne dotyczące takich wpisów są zgodne z jej strategią na lata 2019-2030 przyjętą w połowie br. Spółka zapowiedziała w tej strategii m.in. zmniejszenie udziału w kapitale Gremi Media do 40-60 proc. oraz inwestycje w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet.

Grzegorz Hajdarowicz już wcześniej wytaczał procesy za obraźliwe komentarze w internecie. W lipcu 2014 roku Hajdarowicza i Grupę Gremi za takie wpisy przeprosił na łamach „Parkietu” Tomasz Ochocki.

Hajdarowicz poprzez spółki Gremi International i Gremi Inwestycje kontroluje 57,46 proc. akcji KCI. Pod koniec czerwca razem z Dariuszem Bąkiem przeszedł z zarządu do rady nadzorczej tej ostatniej spółki, a jej prezesem został Piotr Łysek.

W br. kurs giełdowy KCI zmalał z 50-60 groszy poniżej 40 groszy. Z tego powodu na początku lipca spółka została włączona przez warszawską giełdę na listę alertów i do strefy niższej płynności, a także wykreślona z indeksu sektorowego WIG-media.

W lipcu br. KCI sprzedało 34,2 tys. akcji spółki Gremi Media za 5 mln zł, a ponad tydzień temu - 17,1 tys. walorów za 2,51 mln zł. Obecnie ma 81,14 proc. kapitału spółki.

W minioną, niedzielę KCI przesunęło z 25 na 30 września publikację swojego raportu finansowego za pierwszą połowę br.

Gremi Media takie sprawozdanie zamieściła w połowie sierpnia. Firma w minionym półroczu zanotowała wzrost przychodów o 4,5 proc. do 52,49 mln zł oraz zysku netto z 4 do 9,31 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI: wyegzekwowano należności od internauty pomawiającego Grzegorza Hajdarowicza i Gremi Media

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:(
No coz, do Polski po cichu wraca cenzura. To juz co najmniej kilkanasicie przypadkow tak absurdalnych wyrokow.
odpowiedź
User
Analityk1
Wypadałoby napisać, czym delikwent se zasłużył. Ot, takie dziennikarskie podstawy...
odpowiedź
User
walter
Wypadałoby napisać, czym delikwent se zasłużył. Ot, takie dziennikarskie podstawy...


wieśniaku nauczy się czytać tekst ze zrozumieniem.
odpowiedź