SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KCI zastawiło 2 proc. akcji Gremi Media, zabezpieczenie do 3 mln zł

Spółka KCI, większościowy akcjonariusz Gremi Media (to wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), ustanowiła zastaw rejestrowy na 34 160 akcjach tej firmy. To 2 proc. jej kapitału.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

W identycznych komunikatach giełdowych KCI i Gremi Media na ten temat nie podano celu, w jakim ustanowiono zastaw rejestrowy na 34 160 akcjach tej drugiej spółki.

Zaznaczono, że zastaw został ustanowiony 30 maja, a maksymalna kwota zabezpieczenia to 3 mln zł.

Od 11 czerwca, kiedy zrealizowano ostatnie jak na razie transakcje na akcjach Gremi Media, kurs wynosi 356 zł. Przy takiej cenie pakiet 34 160 walorów jest wart 12,16 mln zł.

W zeszłym tygodniu KCI wyemitowało i przydzieliło nabywcom swoje roczne obligacje za 8,5 mln zł. Ich oprocentowanie wynosi 9 proc., a odsetki będą wypłacane co kwartał. Jednocześnie firma ogłosiła strategię na najbliższe 11 lat, w której zapowiedziała, że chce obniżyć swój udział w kapitale Gremi Media do 40-60 proc.

Obecnie do KCI należą akcje stanowiące 84,22 proc. kapitału Gremi Media.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 7 proc. do 24,56 mln zł oraz 3,08 mln zł zysku netto (wobec 86 tys. zł zysku netto rok wcześniej). Firma zamierza nie wypłacać w br. dywidendy, a z 5,58 mln zł jednostkowego zysku netto osiągniętego w ub.r. 5,49 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy, a 87,9 tys. zł korekty wynikającej z wprowadzenia przepisów MSSF 15 - na pokrycie straty z poprzednich lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI zastawiło 2 proc. akcji Gremi Media, zabezpieczenie do 3 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grześ
Jak cenę akcji nadmuchało się jak balonik i nie ma komu sprzedać akcji, jedyna droga pozostaje zastawić je w „komis” u pożyczkodawcy. #GMP
4 0
odpowiedź