SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KE daje więcej czasu Oracle

Komisja Europejska przesunęła termin podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie przejęcia firmy Sun Microsystems przez Oracle.

Regulator przesunął ten termin z 19 na 27 stycznia przyszłego roku. Uczynił to na prośbę Oracle, jako że firma chce mieć więcej czasu na ustosunkowanie się do jego zarzutów.

KE przesłała w tym miesiącu do Oracle i Sun specjalny dokument o nazwie "statement of objections", w którym postawiła zarzut, że ich połączenie zagrozi konkurencji na rynku baz danych. Oracle na zasadach komercyjnych sprzedaje własne oprogramowanie, podczas gdy Sun dostarcza w modelu open-source swoje bazy danych MySQL.

Władze Oracle zapowiedziały wówczas, że będą "mocno sprzeciwiać się" zarzutom regulatora. Ich zdaniem na rynku baz danych istnieje co najmniej osiem konkurencyjnych firm, w tym IBM i Microsoft.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Oracle ogłosiło porozumienie w kwestii przejęcia Sun za 7,4 miliarda dolarów. Na transakcję zgodę wyraził amerykański Departament Sprawiedliwości, ale postępowanie w sprawie wszczęła KE. Ze względu na opóźniającą się fuzję Sun zapowiedział, że zwolni 3 tysiące swoich pracowników. Wcześniej szef Oracle Larry Ellison stwierdził, że Sun traci 100 milionów dolarów miesięcznie oczekując na werdykt Komisji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KE daje więcej czasu Oracle

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl