SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KER: reklama piwa Prażubr na Wykop.pl dozwolona, bo nie zagraża dzieciom i młodzieży

Zamieszczona w serwisie Wykop.pl reklama piwa Prażubr nie stanowi zagrożenia dla dzieci i młodzieży - stwierdziła Komisja Etyki Reklamy. I choć została zamieszczona w ogólnie dostępnym serwisie, to nie narusza branżowego kodeksu etycznego.

Article

KER rozpatrywała kilka skarg dotyczących umieszczenia w serwisie Wykop.pl reklamy piwa Prażubr produkowanego przez Kompanię Piwowarską. Skarżący ją zwracali m.in. uwagę na to, że brakowało w niej informacji o szkodliwości alkoholu oraz że może obejrzeć ją każdy (także dzieci), bo podczas rejestracji nie jest wymagane podanie daty urodzenia.

W odpowiedzi na postawione zarzuty przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej wyjaśnili – powołując się na dane Gemius/PBI – że wśród użytkowników serwisu Wykop.pl w II kwartale br. 87 proc. było pełnoletnich.

A umieszczenie reklamy piwa w dowolnym kanale komunikacji (w tym również w internecie) możliwe jest pod warunkiem, że 75 proc. jego odbiorców stanowią osoby pełnoletnie. Odnosząc się do zarzutu o brak zamieszczenia komunikatu o szkodliwości alkoholu, przedstawiciele producenta wyjaśnili, że ograniczenie to dotyczy wszystkich mediów, poza internetem. Wskazali ponadto, że powszechną praktyką wszystkich producentów piwa i portali internetowych jest zamieszczanie w internecie reklam piwa nie zawierających informacji o szkodliwości alkoholu.

KER stwierdziła, że reklama nie zawiera treści, które mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zagrażać ich fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu dalszemu rozwojowi.

Podkreśliła, że w reklamie zostały spełnione wszystkie wymogi dotyczące reklamy piwa i dopasowania użytkowników na witrynie wykop.pl w grupie celowej 18+, co potwierdza przedłożone przez Kompanię Piwowarską badanie pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Polsce oraz sposób planowania działań reklamowych prowadzonych przez firmę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KER: reklama piwa Prażubr na Wykop.pl dozwolona, bo nie zagraża dzieciom i młodzieży

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zen
Sądzę. że dzieci i tak są zgorszone. Chociaż wolę Perłe i lepiej mi przypada jakościowo i smakowo to trzeba przyznać fajność kampanii reklamowej Żubra.
8 8
odpowiedź