SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KGHM nagrodzony w konkursie „Gazety Polskiej Codziennie”, który sponsorował

Państwowa firma KGHM została jednym z laureatów konkursu Polski Przedsiębiorca „Gazety Polskiej Codziennie”. KGHM jest wśród partnerów konkursu, wszyscy to państwowe podmioty.

Prezes KGHM Marcin Chludziński podczas gali konkursu Polski Przedsiębiorca „Gazety Polskiej Codziennie”Article

KGHM Polska Miedź (i jego prezes Marcin Chludziński) został nagrodzony w kategorii „Lider przemysłu”, pozostałymi nominowanymi były Biomed Lublin, PKN Orlen (i jego prezes Daniel Obajtek) oraz Pronar (i prezes jego rady właścicieli Sergiusz Martyniuk).

Laudację dla KGHM wygłosił wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. - Nagrodę w kategorii "Lider przemysłu' w tym roku kapituła przyznała firmie, która jeszcze trzy lata temu była podmiotem z zadłużeniem, z problemami wydajności produkcji, z rosnącymi kosztami. Ta firma przez trzy lata przeszła drogę do międzynarodowego championa - podkreślił.

- Firmy, która pokazała, że polski podmiot potrafi nie tylko rywalizować z zagranicznymi koncernami, ale potrafi tę realizację wygrywać. Firmy, która znalazła się w elitarnym gronie trzech podmiotów w swojej branży, które w czasie pandemii, największego kryzysu po II wojnie światowej, nie tylko wykonały planu produkcyjne, ale te plany przekroczyła. Firmy, która w czasie pandemii nie zwalniała pracowników, która jest kołem zamachowym polskiej gospodarki - wyliczył.

- Za tą nagrodą, jak i za innymi, zawsze stoi pot, krew i łzy. Czasami w dosłownym tych słów znaczeniu. To nie jest bezpieczna praca i ten wysiłek, który podejmujemy wymaga bardzo dużej energii - stwierdził Marcin Chludziński, odbierając nagrodę.

- Jesteśmy elastyczni i na arenie międzynarodowej wygrywamy polskim sprytem. Dajemy sobie radę w sytuacjach, gdzie inne nacje myślą standardowo, a my staramy się działać nieschematycznie. Ta nagroda jest dla 34 tys. ludzi, bo ja sam mógłbym co najwyżej dostać zawału serca - zaznaczył.

 

W konkursie Polski Przedsiębiorca 2020 „Gazety Polskiej Codziennie” nagrodzeni zostali także:
- piekarnia Wójcik w kategorii „Reprezentant małych i średnich przedsiębiorstw”,
- Biomed Lublin w kategorii „Innowator”,
- SAMASZ w kategorii „Eksporter”,
- Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” w kategorii „Filantrop”.

Z kolei wyróżnienie od redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” otrzymał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Nagrody Polski Przedsiębiorca zostały przyznane szósty raz.

KGHM wśród partnerów konkursu „GPC”

Partnerami głównymi rozstrzygniętej właśnie edycji Polskiego Przedsiębiorcy były PKO BP i PGNiG.

Status partnerów konkurs miały inne państwowe podmioty i marki: Agencja Rozwoju Przemysłu, KGHM, Bank Gospodarstwa Krajowego, Energa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Grupa Lotos, PGE, PZU, Polski Holding Nieruchomości, Poczta Polska, system Polska Smakuje (należący do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa), Tauron i Totalizator Sportowy.

 

W ub.r. spółka Forum wydająca „Gazetę Polską Codziennie” osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 8,3 proc. do 16,06 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 9,2 proc. jej wynik netto poszedł w górę z 1,4 mln zł straty do 913,1 tys. zł zysku. Firma odpisała 511,5 tys. zł tytułem nieściągalnych należności od Ruchu.

- Zrealizowano założenia zwiększenia zainteresowania podmiotów zewnętrznych wydatkami na reklamę. W roku 2019 w ramach działań eventowych Spółka zorganizowała wydarzenie specjalne „Polski Przedsiębiorca” oraz uczestniczyła w forach ekonomicznych i kongresach gospodarczych; dodatkowym aspektem mającym związek ze wzrostem przychodów z reklam była inwestycja w dalszy rozwój dodatku „Forum Polskiej Gospodarki” - wyliczono w sprawozdaniu finansowym Forum.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej Codziennie” zmalała o 13,9 proc. do 13 239 egz.

Orlen z wyróżnieniem w plebiscycie „Sieci”, którego był złotym partnerem

To kolejna w ostatnich latach sytuacja, w której państwowa firma została nagrodzona w sponsorowanym przez nią konkursie. Na początku 2019 roku w ramach plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika „Sieci” wyróżnienie gospodarcze przyznano Orlenowi.

- Za umiejętne korzystanie z wolności gospodarczej i promowanie określenia patriotyzm gospodarczy - uzasadnił Maciej Wośko, redaktor naczelny „Gazety Bankowej” (wydawanej, tak samo jak „Sieci”, przez Fratrię).

Orlen miał status złotego partnera plebiscytu Człowiek Wolności.

Dołącz do dyskusji: KGHM nagrodzony w konkursie „Gazety Polskiej Codziennie”, który sponsorował

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
partia
Jakim jednym słowem można to określić? Żałosne? Śmieszne? Smutne? Porażka?
odpowiedź
User
Justyś
Gratulacje!

A złośliwe komentarze powinny być usuwane i blokowane IQ komputerów tych co złośliwie piszą!
odpowiedź
User
.
Proces numeracji koryt
odpowiedź