SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kilkadziesiąt osób zwolnionych z biura reklamy TVN Media. "Nie ma planów zwolnień grupowych"

Z biura reklamy TVN Media zwolnionych zostało kilkadziesiąt osób. Spółka nie podaje dokładnie ile, ale ma to być poniżej 30 osób. Marcin Barcz członek zarządu i dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej TVN Discovery Polska podkreśla, że nie ma planów zwolnień grupowych.

Article

Zwolnienia z biura reklamy TVN Media miały objąć kilkadziesiąt osób. Pod koniec 2018 roku w biurze reklamy zatrudnionych było 286 pracowników, z czego teraz z firmy miało odejść mniej niż 30 osób (powyżej tej liczby mowa jest o zwolnieniach grupowych).

Marcin Barcz, członek zarządu i dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej TVN Discovery Polska podkreśla w komentarzu dla portalu Wirtualnemedia.pl, że nie ma planów w sprawie zwolnień grupowych w spółce. - Utrzymanie pozycji lidera na rynku telewizyjnym wymaga stałej reorganizacji struktury firmy. Jest to proces ciągły. Nie planujemy jednak zwolnień grupowych - podkreśla Barcz.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zwolnienia wręczono w poniedziałek, 30 września br. Pracę straciło kilkoro menedżerów, szefów sekcji i group account directorów, żaden z dyrektorów nie otrzymał wypowiedzenia. 

Od początku br. - licząc z osobami, które same odeszły - zatrudnienie zmalało o ok. 45 pracowników. Z kolei w połowie ub.r. zwolniono ok. 20 osób.

- Być może ma to związek z osłabieniem na rynku, choć pamiętajmy że w zeszłym roku baza była wysoka i związana z wydarzeniami sportowymi. Z drugiej strony może to być dalszy etap restrukturyzacji i integracji w grupie po zeszłorocznej transakcji - komentuje analityk rynku mediów Dominik Niszcz.

Marcin Barcz podkreśla jednak, że decyzja ta nie ma żadnego związku z wynikami finansowymi spółki.

W ub.r. TVN osiągnął wzrost wpływów sprzedażowych o 8,6 proc. do 1,97 mld zł, a przychody z emisji reklam zwiększyły się o 9,7 proc. do 1,42 mld zł. Nadawca zanotował 157,5 mln zł straty netto, głównie wskutek 394,7 mln zł odpisu dot. wartości udziałów w platformie nc+. Na koniec roku zatrudniał 1 514 pracowników.

W ub.r. TVN Media, spółka z grupy kapitałowej TVN zajmująca się głównie sprzedażą oferty reklamowej, zanotowała 396,38 mln zł przychodów operacyjnych, o 11,1 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz wzrost wpływów z działalności brokerskiej o 19,8 proc. do 252,78 mln zł. Jednocześnie miała 623,7 mln zł straty netto, głównie wskutek 1 mld zł odpisów na utratę wartości udziałów operatora platformy nc+ i marek, które przeniosła do spółki TVN.

Z kolei w 2018 roku Discovery Polska zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 96,36 mln zł oraz zysku netto z 25,65 do 5,3 mln zł. Firma tłumaczy do spadkiem oglądalności jej stacji. W udostępnionym właśnie sprawozdaniu finansowym złożonym w KRS zarząd Discovery Polska stwierdził, że przychody firmy ze sprzedaży czasu reklamowego zmalały o 6,39 mln zł „przede wszystkim w wyniku spadku oglądalności programów telewizyjnych”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kilkadziesiąt osób zwolnionych z biura reklamy TVN Media. "Nie ma planów zwolnień grupowych"

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doniu
Na Wiertniczej magiczna ręką "wolnego rynku" urealnia zatrudnienie... Czas na kolejny ruch na Czerskiej...
odpowiedź
User
El Lemingo
TVN nie zwalnia, tylko "umożliwia dalszy i harmonijny rozwój poza strukturami korporacji". Zwalniać to może TVP.
odpowiedź
User
Czy
To kto już nie pracuje?
odpowiedź