SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dwa nowe kina Helios w Legionowie i Pabianicach

W przyszłym roku sieć kin Helios poszerzy się o dwie nowe lokalizacje - w podwarszawskim Legionowie i Pabianicach. W nowych obiektach znajdzie się łącznie 8 ekranów i 1200 miejsc.

fot. materiały prasoweArticle

Każde z nowych kin sieci Helios (należącej do Grupy Agora) pomieści 600 widzów w 4 salach. Będą wyposażone w nowoczesny sprzęt do odtwarzania obrazu i dźwięku, na miejscu widzowie będą mogli korzystać z oferty kawiarni i barów kinowych.

- Udało nam się wypracować model mniejszego, 4-salowego kina, dzięki któremu tworzymy nowoczesne multipleksy także w mniejszych miastach - w rozbudowywanych lub modernizowanych galeriach. Takie kina cieszą się dużą popularnością wśród widzów, którzy nie muszą już jeździć do odległego dużego miasta i chętniej spędzają wolny czas w lokalnych centrach handlowych. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wchodzić na nowe, atrakcyjne dla nas rynki i umożliwić coraz większej grupie kinomanów w całej Polsce oglądanie filmów na dużym ekranie - mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Kino w Legionowie będzie zlokalizowane w rozbudowywanej galerii Gondola, a jego otwarcie przewidziane jest na lipiec 2018 roku. Kino Helios w Pabianicach zostanie otwarte w grudniu 2018 roku w galerii Tkalnia. W wynajmie powierzchni pod oba kina sieci Helios doradzała firma Colliers International.

W tym roku kina Helios otwarto już w Wołominie i Krośnie, a do końca roku sieć powiększy się o obiekt w Stalowej Woli. W planach sieci Helios jest też otwarcie kolejnych multipleksów: w galerii handlowej Blue City w Warszawie (8 ekranów, 1500 miejsc), w galerii Libero w Katowicach (8 ekranów, 1400 miejsc) i w kompleksie handlowym Forum Gdańsk (9 ekranów, 1300 miejsc). Na 2021 rok zaplanowano otwarcie kina Helios w Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy CH Auchan pod Warszawą (8 ekranów, 1400 miejsc).

Kino i produkcja filmowa to dynamicznie rozwijające się segmenty w Grupie Agora. Wpływy z spółki z segmentu film i książka wyniosły w 2 kw. tego roku 78,9 mln zł. W tym samym okresie, przychody ze sprzedaży biletów do kin Helios i sprzedaży barowej w tych kinach zwiększyły się prawie o 40 proc. i wyniosły 43,6 mln zł.  

 

Dołącz do dyskusji: Dwa nowe kina Helios w Legionowie i Pabianicach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qwe
Mnie kina kojarzą się z pralnią pieniędzy.
odpowiedź