SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska, Inea, Grupa Vector i Fundacja PIKSEL ze Złotą PIKE

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej podczas 46. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE przyznała nagrody branży kablowej Złota PIKE. Laureatami zostali Kino Polska, Inea, Grupa Vector oraz Fundacja PIKSEL.

Article

Statuetki Złotej PIKE zostały przyznane po raz trzynasty. Uhonorowano laureatów w trzech kategoriach, a nagrody zostały wręczone podczas uroczystej Gali 46. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE, odbywającej się w Jachrance.

Członkowie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej przyznają wyróżnienia osobom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które według branży przyczyniają się do jej rozwoju i swoją działalnością biznesową oraz społeczną stanowią wzór do naśladowania.

W tym roku statuetkę Złotej PIKE w kategorii nadawca otrzymało Kino Polska. Uzasadnienie jury brzmiało: „Unikalna w skali lokalnego i paneuropejskiego rynku telewizyjnego, jedyna polska grupa medialna  mogąca pochwalić się istotną ekspansją na rynkach zagranicznych, oraz wciąż rosnącymi przychodami oraz udziałami w oglądalności na rynku rodzimym”. Nadawcę doceniono też za stworzenie kanału ZOOM TV - „obecnie najpopularniejszego kanału na Mux8 oraz jednego z wiodących kanałów naziemnych, stworzyły godny naśladowania i istotny pod względem biznesowym i medialnym przykład współpracy nadawcy i wiodącej izby branży kablowej, zauważony i doceniony przez uczestników innych rynków europejskich oraz lokalnych regulatorów”.

W kategorii operator statuetkę otrzymała z kolei Inea - za propagowanie nowych technologii oraz budowę otwartych sieci światłowodowych w modelu FTTH. Werdykt jury brzmiał: „Za innowacyjne podejście oraz wspieranie aktywnej współpracy operatorskiej w zakresie optymalizacji wykorzystywania infrastruktury światłowodowej poprzez jej współdzielenie i udostępnianie szerokiej grupie usługodawców”.

Wyróżnienie Złotej PIKE dla dostawcy otrzymała natomiast Grupa Vector - za „posiadanie ponad 30 -letniego doświadczenia w działalności w branży telekomunikacyjnej”. - Jako wiarygodny i sprawdzony partner  współpracuje ze wszystkimi największymi operatorami kablowymi w Polsce. Oferując praktyczne i innowacyjne rozwiązania, pomaga swoim klientom sprostać zmieniającym się wyzwaniom rynkowym i stanowi wsparcie w rozwoju ich biznesu - stwierdzono w werdykcie.

W kategorii osoba/instytucja Złotą PIKE otrzymała Fundacja „PIKSEL” za wspieranie bieżącej działalności operatorów. - Przy współpracy z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej, która jest jej jednoosobowym założycielem, Fundacja PIKSEL uczestniczy w negocjacjach warunków hurtowego dostępu abonentów do programów polskich i zagranicznych nadawców – oceniło jury. Realizując swój główny cel Fundacja PIKSEL popularyzuje ideę komunikacji multimedialnej, prowadzi działalność naukową i oświatową poprzez organizowanie wykładów, seminariów i konferencji z udziałem przedstawicieli środowisk zawodowych i społecznych związanych z komunikacją elektroniczną - dodano.

Kapitułę Konkursu stanowią członkowie Prezydium PIKE oraz laureaci poprzednich edycji konkursu.

Nagroda Specjalna "Tytanowe Oko" dla Dariusza Dąbskiego

Podczas 46. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE 2019 kapituła przyznała także nagrodę Tytanowego Oka 2019. Nagrodę specjalną otrzymał prezes Telewizji Puls, Dariusz Dąbski. Jury uzasadniło, że wyróżnienie otrzymuje za: wprowadzenie Telewizji Puls do naziemnej telewizji cyfrowej, dynamiczny wzrost oglądalności grupy Telewizja Puls, czy konsekwentnie prowadzoną strategię programową.

- Serdecznie dziękuję kapitule za tę nagrodę - to wielkie wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich pracowników stacji. Za każdym sukcesem stoi ciężka praca, którą w Telewizji Puls codziennie wykonujemy z myślą o naszych widzach - to dla nich od lat tworzymy telewizję, która ma im zapewniać najlepszą rozrywkę i pozytywne emocje. Cieszymy się bardzo, że nasze kanały TV Puls i Puls 2, między innymi dzięki znakomitej współpracy z operatorami kablowymi, są obecne w każdym polskim domu, dostarczają widzom radości, a nam satysfakcji. – skomentował prezes Telewizji Puls, Dariusz Dąbski.

W kategorii "Wydarzenie roku" nagrodę Tytanowego Oka 2019 otrzymali bracia Sekielscy za film "Tylko nie mów nikomu"; w "Kampania promocyjna" - zwycięzcą został National Geographic za "Planeta albo plastik"; za współpracę z operatorami - Krzysztof Brumer z Canal+; oraz Kino Polska TV; a za polską produkcję telewizyjną roku - HBO i "Ślepnąc od świateł".

Konferencja PIKE 2019 odbywa się w Jachrance w dniach 7-9 października 2019 roku, gdzie spotykają się eksperci branży kablowej, telewizyjnej i telekomunikacyjnej.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska, Inea, Grupa Vector i Fundacja PIKSEL ze Złotą PIKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl