SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kino Polska TV dokupiło akcje Stopklatki za 4,7 mln zł, ma już 97,8 proc. jej kapitału

Na przełomie września i października Kino Polska TV przejęło 5,82 proc. akcji Stopklatki, wydając na to 4,72 mln zł. W efekcie ma walory stanowiące 97,76 proc. jej kapitału.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki Article

27 września Kino Polska TV kupiła dokładnie 26 772 akcji Stopklatki, a 5 października - 647 844. Obie transakcje zostały przeprowadzone poza rynkiem giełdowym. W obu przypadkach cena za jedną akcję Stopklatki wynosiła 7 zł, więc łączna to 4,72 mln zł.

Przejęte akcje stanowią 5,82 proc. kapitału Stopklatki i dają tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy. W efekcie transakcji już 97,76 proc. jej wszystkich akcji należy do Kino Polska TV.

Przypomnijmy, że na początku września Kino Polska TV za 7 mln zł kupiło akcje stanowiące 9,08 proc. kapitału Stopklatki. Za jedną też zapłaciło 7 zł.

Kino Polska TV większościowym akcjonariuszem Stopklatki od czerwca br.

W czerwcu br. Kino Polska TV za 32,2 mln zł kupiło od Agory 41,14 proc. akcji Stopklatki. Cena jednego waloru również wyniosła 7 zł. Wcześniej Kino Polska TV miała już 41,5 proc. akcji tej spółki.

W pierwszej połowie br. Stopklatka zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 4 proc. do 12,96 mln zł oraz 1,7 mln zł straty netto (wobec 1,03 mln zł straty rok wcześniej). Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. średnia oglądalność minutowa kanału Stopklatka (nadawanego m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej) wynosiła 59 535 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 1 proc. (wobec 0,9 proc. rok wcześniej).

W piątek na koniec sesji giełdowej za akcję Stopklatki płacono 7,1 zł, co dawało kapitalizację spółki wynoszącą 79,31 mln zł.

Kino Polska TV zainwestowała też w br. w akcje nadawcy innej stacji z naziemnej telewizji cyfrowej - Zoom TV. W styczniu za 10 mln zł kupiło 30 proc. jego akcji, stając się jedynym właścicielem firmy.

W pierwszym półroczu br. grupa kapitałowa Kino Polska TV osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży o 9 proc. w skali roku do 64,4 mln zł. Zysk netto firmy zwiększył się w skali roku z 6,23 do 35,53 mln zł, do czego przyczyniło się głównie podwyższenie o 26,91 mln zł wyceny posiadanego dotychczas udziału Stopklatki.

Kurs akcji Kino Polska TV na koniec piątkowej sesji giełdowej wynosił 11,5 zł. Przy tej cenie kapitalizacja spółki to 227,95 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV dokupiło akcje Stopklatki za 4,7 mln zł, ma już 97,8 proc. jej kapitału

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Nic lepszego dla widzów DVB-T jak całkowicie nowy nadawca spoza dużej czwórki czyli TVP, Polsatu, TVN i TV Puls. Teraz niech postarają się o dobre programy oraz filmy.
10 8
odpowiedź
User
Deep
Przestańcie co tydzień straszyć czytelników tą facjatą
15 9
odpowiedź