SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kino Polska TV wypłaci 22,4 mln zł dywidendy, po 1,13 zł na akcję

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Kino Polska TV zdecydowało, że spółka na wypłatę dywidendy w br. przeznaczy 22,4 mln zł. Dzień dywidendy wyznaczono na 4 lipca, a jej wypłata nastąpi w dwóch ratach: 18 lipca i 3 października.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV Article

Na kwotę, która zostanie wypłacona w formie dywidendy, składa się 18,01 mln zł zysku netto Kino Polska TV w ub.r. oraz 4,3 mln zł zysków z wcześniejszych lat.

Dywidendą objętych jest 18,21 mln akcji firmy. Na każdą przypadnie 1,13 zł, co przy kursie akcji z końca wtorkowej sesji giełdowej (13 zł) daje stopę dywidendy w wysokości 8,7 proc.

Po 0,57 zł na jedną akcję zostanie wypłacone 18 lipca, a po 0,56 zł - 3 października.

W uzasadnieniu zarząd Kino Polska TV zwrócił uwagę, że firma jest udziałowcem Cable Television Networks & Partners, nadawcy uruchomionego jesienią ub.r. kanału Zoom TV, który „jako nowy projekt, będący wciąż w stadium rozwoju, wymaga od Spółki nakładów inwestycyjnych”. - Przedłożona propozycja podziału zysku za rok 2016 oraz lata ubiegłe, w tym zaproponowany harmonogram wypłaty dywidendy w ratach, mają charakter wyważony i uwzględniają zarówno zgłaszane Spółce oczekiwania akcjonariuszy co do wypłaty dywidendy, jak też gwarantują Spółce niezbędny kapitał do realizacji strategii jej rozwoju jak i rozwoju podmiotów z grupy kapitałowej - dodał zarząd.

W 2016 i 2015 roku Kino Polska TV wypłaciło w formie dywidendy po 19,82 mln zł (po 1 zł na akcję), w 2014 - 8,92 mln zł (0,45 zł na akcję), w 2013 - 19,82 mln zł (1 zł na akcję), a w 2012 roku - 13,86 mln zł (1 zł na akcję).

Kino Polska TV jest też nadawcą stacji filmowych Kino Polska, FilmBox, FilmBox Premium, FilmBox Extra HD i FilmBox Family oraz kanału muzycznego Kino Polska Muzyka. Ma też 70 proc. udziałów w Cable Television Networks & Partners, 41 proc. udziałów w spółce Stopklatka nadającej kanał Stopklatka TV oraz dystrybuuje inne kanały tematyczne swojego właściciela (SPI International) m.in. sportowy FightBox HD i dokumentalny DocuBox HD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV wypłaci 22,4 mln zł dywidendy, po 1,13 zł na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl