SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV wypłaci 22,4 mln zł dywidendy, po 1,13 zł na akcję

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Kino Polska TV zdecydowało, że spółka na wypłatę dywidendy w br. przeznaczy 22,4 mln zł. Dzień dywidendy wyznaczono na 4 lipca, a jej wypłata nastąpi w dwóch ratach: 18 lipca i 3 października.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TVArticle

Na kwotę, która zostanie wypłacona w formie dywidendy, składa się 18,01 mln zł zysku netto Kino Polska TV w ub.r. oraz 4,3 mln zł zysków z wcześniejszych lat.

Dywidendą objętych jest 18,21 mln akcji firmy. Na każdą przypadnie 1,13 zł, co przy kursie akcji z końca wtorkowej sesji giełdowej (13 zł) daje stopę dywidendy w wysokości 8,7 proc.

Po 0,57 zł na jedną akcję zostanie wypłacone 18 lipca, a po 0,56 zł - 3 października.

W uzasadnieniu zarząd Kino Polska TV zwrócił uwagę, że firma jest udziałowcem Cable Television Networks & Partners, nadawcy uruchomionego jesienią ub.r. kanału Zoom TV, który „jako nowy projekt, będący wciąż w stadium rozwoju, wymaga od Spółki nakładów inwestycyjnych”. - Przedłożona propozycja podziału zysku za rok 2016 oraz lata ubiegłe, w tym zaproponowany harmonogram wypłaty dywidendy w ratach, mają charakter wyważony i uwzględniają zarówno zgłaszane Spółce oczekiwania akcjonariuszy co do wypłaty dywidendy, jak też gwarantują Spółce niezbędny kapitał do realizacji strategii jej rozwoju jak i rozwoju podmiotów z grupy kapitałowej - dodał zarząd.

W 2016 i 2015 roku Kino Polska TV wypłaciło w formie dywidendy po 19,82 mln zł (po 1 zł na akcję), w 2014 - 8,92 mln zł (0,45 zł na akcję), w 2013 - 19,82 mln zł (1 zł na akcję), a w 2012 roku - 13,86 mln zł (1 zł na akcję).

Kino Polska TV jest też nadawcą stacji filmowych Kino Polska, FilmBox, FilmBox Premium, FilmBox Extra HD i FilmBox Family oraz kanału muzycznego Kino Polska Muzyka. Ma też 70 proc. udziałów w Cable Television Networks & Partners, 41 proc. udziałów w spółce Stopklatka nadającej kanał Stopklatka TV oraz dystrybuuje inne kanały tematyczne swojego właściciela (SPI International) m.in. sportowy FightBox HD i dokumentalny DocuBox HD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV wypłaci 22,4 mln zł dywidendy, po 1,13 zł na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl