SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV za 7,1 mln zł dokupiło 9 proc. akcji Stopklatki

Kino Polska TV przejęło 1,01 mln akcji stanowiących 9,08 proc. kapitału spółki Stopklatka, wydając na nie 7,1 mln zł. W efekcie ma już 91,72 proc. akcji Stopklatki.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

Jak poinformowano w komunikacie giełdowym Stopklatki, kupno 1,01 mln akcji przez Kino Polska TV nastąpiło w czwartek poza rynkiem giełdowym. Cena za jeden walor wyniosła 7 zł.

Przed tą transakcją do Kino Polska TV należało 82,64 proc. wszystkich akcji, a 14,88 proc. miał Hakan Altan. Teraz Kino Polska TV posiada 91,72 proc. akcji.

Berk Uziyel w zarządzie Stoklatki

W piątek do zarządu Stopklatki został powołany Berk Uziyel. Od ośmiu lat jest związany z koncernem SPI International, większościowym akcjonariusze Kino Polska TV. Pełni funkcję dyrektora nowych mediów, a także dyrektora zarządzającego Filmbox International i Mediabox Broadcasting International odpowiedzialnego m.in. za dystrybucję kanałów FilmBox.

Od 2014 roku Berk Uziyel jest członkiem Zarządu Kino Polska TV, a w latach 2016-2018 był też przewodniczącym rady nadzorczej Stopklatki.

W minionym półroczu Stopklatka zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 4 proc. do 12,96 mln zł oraz 1,7 mln zł straty netto (wobec 1,03 mln zł straty rok wcześniej). Należąca do stacji kanał Stopklatka TV (dostępny m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej) w lipcu br. zanotował 1,025 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 1,029 proc. rok wcześniej.

Od ponad tygodnia kurs giełdowy Stopklatki wynosi 6,90 zł. Daje to kapitalizację spółki w kwocie 77,08 mln zł.

Kino Polska TV inwestuje w naziemną telewizję cyfrową

W połowie czerwca br. Kino Polska TV stało się większościowym akcjonariuszem Stopklatki - za 41,14 proc. jej akcji zapłaciło Agorze 32,2 mln zł (jeden walor wyceniono na 7 zł, tak samo jak przy obecnej transakcji). Wcześniej do Kino Polska TV należało już 41,5 proc. akcji Stopklatki. Prezesem obu spółek jest Bogusław Kisielewski.

Z kolei w styczniu br. Kino Polska TV za 10 mln zł kupiło od PIKE pozostałe 30 proc. udziałów spółki nadającej kanał Zoom TV, stając się jej jedynym właścicielem.

W minionym półroczu Grupa Kino Polska TV osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży o 9 proc. w skali roku do 64,4 mln zł. Zysk netto firmy zwiększył się w skali roku z 6,23 do 35,53 mln zł, do czego przyczyniło się głównie podwyższenie o 26,91 mln zł wyceny posiadanego dotychczas udziału Stopklatki.

W piątek kurs akcji Kino Polska TV zmalał o 30 groszy do 11,70 zł. Przy takiej cenie kapitalizacja spółki wynosi 231,91 mln zł. Głównym akcjonariuszem firmy jest SPI International BV (ma 66 proc. akcji).

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV za 7,1 mln zł dokupiło 9 proc. akcji Stopklatki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nienawidzęwaswszystkich
Niezły śmiech. Turcy w Kino Polska.
odpowiedź