SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV widzi potencjał we współpracy z Canal+

Kino Polska TV widzi duży potencjał wzrostu przychodów dzięki możliwości skalowania projektów telewizyjnych i synergii z podmiotami z Grupy Canal+ - powiedział członek zarządu Levent Gültan podczas konferencji wynikowej. Brak na razie informacji o kolejnych wspólnych projektach.

Article

Francuski koncern Canal+ poprzez swoją luksemburską spółkę w marcu 2022 r. przejął 70 proc. udziałów firmy Digital SPI International, która pośrednio ma 65,15 proc. kapitału zakładowego Kino Polska TV. W kwietniu br. Francuzi podjęli decyzję o przejęciu kolejnych 30 proc. udziałów w Digital SPI International.

Podczas konferencji wynikowej przedstawiciele Kino Polska TV mówili o planach dotyczących  działalności firmy po przejęciu przez Canal+

- Grupa Kino Polska ma duże możliwości w zakresie produkcji oryginalnych treści i świadczenia usług telewizyjnych zarówno na własny użytek, jak i dla Grupy Canal+ - powiedział członek zarządu Kino Polska TV Levent Gültan. - Widzimy znaczący potencjał wzrostu przychodów dzięki możliwości skalowania projektów telewizyjnych i synergii z podmiotami z Grupy Canal+  - dodał. Nie podano jednak, jakie będą kolejne wspólne projekty.

Pierwszy wspólny program stworzony przez Kino Polska TV i Canal+ pojawił się w kwietniu br. Wtedy naziemna stacja Zoom TV i satelitarna Canal+ Domo zaczęły emisję stworzonego razem programu poradnikowego „Patent na zieleń”. Program trafi też do serwisów VoD obu nadawców.

Jak już pisaliśmy, cały czas nie wszystkie stacje z portfolio Kino Polska nie są obecne w ofercie platformy Canal+. Podczas konferencji padła deklaracja rozszerzenia współpracy w tym zakresie, ale bez konkretnych szczegółów.

Czy po przejęciu pakietu kontrolnego pośrednio przez Canal+, spółka Kino Polska TV może zostać wycofania z giełdy? Członkowie zarządu Kino Polska TV nie skomentowali tej sprawy.

W zeszłym tygodniu na walnym zgromadzeniu do rady nadzorczej zostali powołani Johannes Bert Troelstra jako przewodniczący, Jeroen Bergman jako wiceprzewodniczący, Frederic Berardi (wszyscy są menedżerami w międzynarodowych strukturach Canal+) i prezes Canal+ Polska, a z zarządu odwołano zarządem pożegna się Berka Uziyela. Ponadto do zarządu Kino Polska TV powołany został Erwan Luherne, od prawie dwóch dekad związany z Canal+

W pierwszym kwartale br. grupa Kino Polska TV przy wzroście przychodów o 6 proc. do 70,75 mln zł osiągnęła 13,47 mln zł zysku netto. Poprawiły się wyniki Zoom TV, natomiast Stopklatka zanotowała spadek wpływów i 120 tys. zł straty.

W portfolio Kino Polska TV znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Dizi, Gametoon i kanały marki FilmBox.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV widzi potencjał we współpracy z Canal+

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiem
Od "widzenia potencjału" do konkretów - daleka droga. Zwłaszcza w C+.
odpowiedź
User
Misiek
Kino Polska to od dawna ciągłe powtórki kilkunastu tych samych filmów. Nuda i pogarda dla widza.
odpowiedź
User
Judytka
Skalowanie, synergia i potencjał - takim korpobełkotem to jest piekło wybrukowane. Zacznijcie wreszcie produkować, pokażcie dobry produkt, bo póki co to głównie słowa, słowa, słowa...
odpowiedź