SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV z 18 mln zł zysku w 2013. Będzie ekspansja do Afryki i Ameryki Południowej?

W 2013 roku grupa Kino Polska TV zanotowała wzrost przychodu i zysku netto. Firma planuje ekspansję zagraniczną.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TVArticle

W 2013 roku przychody Kino Polska TV wyniosły 110,3 mln zł, czyli o 5 proc. więcej niż 2012 roku. Najwyższy udział w strukturze wpływów - 42 proc. - stanowiła działalność emisyjna, która przyniosła spółce 46 mln zł. O 18 proc. zwiększyły się przychody reklamowe grupy, wynosząc 17,7 mln zł. Poprawę wyników odnotowano także w segmencie usług VOD. W roku 2013 przychody Kino Polska TV z tego źródła sięgnęły 3 mln zł (wzrost o 11 proc.).

Zysk operacyjny telewizyjnej spółki w ub.r. wyniósł 20,57 mln zł, o 19 proc. więcej niż w 2012 roku, natomiast zysk netto - 18,29 mln zł, czyli prawie o 36 proc. więcej.

W ub.r. Kino Polska TV nabyło 100 proc. udziałów w Filmbox International Ltd., spółce produkującej i dystrybuującej na świecie kanały filmowe z rodziny Filmbox. Umożliwi to dalszy rozwój grupy poza granicami Polski.

- Naszą strategią na przyszłość jest umacnianie pozycji na rynkach zagranicznych. Myślimy też o nowych terytoriach - zaznacza Bogusław Kisielewski, wiceprezes Kino Polska TV - Obiecującą perspektywą jest dla nas Afryka i Ameryka Południowa, a także wschód Europy. Charakteryzują się one mniejszym niż w Polsce nasyceniem rynku telewizyjnego, co kanałom płatnym stwarza duże możliwości rozwoju - dodaje.

W portfolio spółki poza kanałami Kino Polska, Kino Polska Muzyka i stacjami Filmboxu jest też stacja Stopklatka TV, która od 15 marca br. nadaje na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (jej współwłaścicielem jest Agora, więcej na ten temat).

- Przy 95-procentowym zasięgu technicznym MUX-1 i szerokiej dystrybucji Stopklatki w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych jeszcze w tym roku spodziewamy się osiągnąć 1 proc.  udziału w oglądalności - mówi o planach wobec Stopklatki TV Kisielewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV z 18 mln zł zysku w 2013. Będzie ekspansja do Afryki i Ameryki Południowej?

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
nie oglądam tv Dworaka i Michnika.
odpowiedź
User
polpot
hurra
odpowiedź
User
zdziwko
która od 15 sierpnia br. nadaje na pierwszym multipleksie. Redaktorze pp proponuje poprawic ta date:)
odpowiedź