SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV z mniejszym zyskiem, zaszkodził słaby złoty

Grupa Kino Polska TV w zeszłym kwartale zanotowała 6,7 mln zł zysku netto, co oznacza spadek rdr o 39 proc. - podała spółka w raporcie. Wynik jest zgodny z opublikowanymi wcześniej wstępnymi danymi.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki (fot. Marian Chrzan)Article

Zysk na działalności operacyjnej Kino Polska TV w trzecim kwartale spadł do 10,3 mln zł z 12,8 mln zł przed rokiem.

Po III kwartałach 2022 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 204,3 mln zł (+12,0 proc. rdr), przy wzroście wpływów zarówno z emisji, jak i z reklam. Przychody z emisji zwiększyły się o 14,7 proc. rdr i stanowiły 52,5 proc. całkowitej sprzedaży grupy. Wpływy z reklam wzrosły o 11,4 proc. rdr, a ich udział w przychodach ogółem stanowił 36,2 proc.

Zysk netto grupy po III kwartałach wyniósł 28,1 mln zł (-7,2 proc. rdr), a wynik EBITDA 85,5 mln zł (+3,4 proc. rdr).

Rentowność netto grupy wyniosła 13,8 proc,, wobec 16,6 proc. rok wcześniej. Nadwyżka finansowa na koniec III kwartału 2022 r. wyniosła 14,3 mln zł.

Marża EBITDA wyniosła 41,8 proc. wobec 45,3 proc. rok wcześniej.

Spółka podała, że istotny wpływ na wynik operacyjny i zysk netto miały koszty wynikające z różnic kursowych, co było następstwem osłabienia się złotego wobec dolara amerykańskiego. Zjawisko to oddziaływało negatywnie zarówno na wyniki trzeciego kwartału, jak i było widoczne w skali całego bieżącego roku.

"Nasze przychody rosną zarówno dzięki stale zwiększającym się wpływom z emisji kanałów płatnych, jak i za sprawą większych wpływów ze sprzedaży reklam. W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy znaczny przyrost abonentów u jednego z operatorów oferującego pakiety naszych kanałów" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Bogusław Kisielewski.

Po III kwartale tego roku łączna oglądalność kanałów grupy wyniosła 2,74 proc. i była niższa o 9,9 proc. rdr, przy założeniu porównywalnej grupy widowni komercyjnej. Spółka podała, że spadek ten co częściowo wynikał ze zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV z mniejszym zyskiem, zaszkodził słaby złoty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl