SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska wypłaci dywidendę w wysokości 1 zł na akcję

Zwyczajne walne zgromadzenie spółki Kino Polska TV zdecyduje o przeznaczeniu na dywidendę 13,86 mln zł z zysku za 2011 r. i za lata poprzednie, wynika z treści proponowanych uchwał. Oznacza to wypłatę w wysokości 1 zł na akcję.

Kino Polska wypłaci dywidendę w wysokości 1 zł na akcję

"Po rozpatrzeniu wniosku zarządu co do podziału zysku zwyczajne walne zgromadzenie Kino Polska TV (...) postanawia:

1) zysk netto spółki za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2011 roku w wysokości 9 002 242,86 zł przeznaczyć do podziału wśród akcjonariuszy spółki poprzez wypłatę dywidendy.
2) kwotę w wysokości 4 856 757,14 zł przenieść z kapitału zapasowego utworzonego z zysku za lata ubiegłe i przeznaczyć do podziału wśród akcjonariuszy spółki poprzez wypłatę dywidendy" - czytamy w projekcie uchwały na ZWZ, zwołane na 14 maja.
 
Spółka poinformowała, że dywidenda wyniesie 1 zł na akcję. Dniam dywidendy ma być 29 maja a dniem wypłaty 12 czerwca.
 
Kino Polska TV miało 8,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 10,44 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2011 roku spółka miała 9,00 mln zł zysku netto wobec 9,02 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska wypłaci dywidendę w wysokości 1 zł na akcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl