SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska ze wzrostem przychodów i zysku

Spółka Kino Polska TV, nadawca m.in. stacji Kino Polska i Filmbox, zakończyła pierwszy kwartał br. ze wzrostem przychodów i zysku netto.

Kino Polska ze wzrostem przychodów i zysku

Skonsolidowane przychody nadawcy sięgnęły w I kwartale br. 26,27 mln zł, o około 14 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł z 3,54 mln zł do 4,56 mln zł, a zysk netto  przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w I kwartale br. 4,5 mln zł (rok wcześniej wynosił 2,92 mln zł).

Spółka zanotowała ponad 10-proc. wzrost przychodów z działalności emisyjnej do 11,79 mln zł, co było efektem  rozszerzaniu zasięgu technicznego produkowanych i dystrybuowanych przez nią kanałów. O niemal 15 proc. poszły do góry przychody reklamowe firmy, które wyniosły 3,62 mln zł. Wpłynęło na to m.in. zwiększenie oglądalności stacji Kino Polska oraz wprowadzenie reklam w przerwie filmów w tym kanale i na antenie Filmboxu. O 16 proc. wzrosły z kolei przychody z produkcji kanałów, które sięgnęły 9,26 mln zł.

Przypomnijmy, że Kino Polska TV startuje w konkursie na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej stacji filmowej Stopklatka TV. Ma ona być tworzona wspólnie z Agorą. Jeśli spółka otrzyma koncesję, to kanał będzie gotowy do startu w I półroczu br. (więcej o tym projekcie).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska ze wzrostem przychodów i zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl