SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Klasztor. Pan Vig i zakonnica' wygrał Planete Do Review

'Klasztor. Pan Vig i zakonnica' zdobył 'Nagrodę Millennium' i tytuł Najlepszego Filmu na 4. Festiwalu Światowego Filmu Dokumentalnego Planete Do Review.

Międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Mirosława Dembińskiego i w składzie: Jane Balfour, Anna Bucchetti, Leonard Rettel Hemmerlich, Bartek Konopka przyznało „Nagrodę Millennium” oraz 5.000 Euro duńskiemu filmowi „Klasztor. Pan Vig i zakonnica” w reżyserii Pernille Rose Gronkjar. Jury podjęło decyzję jednomyślnie: „ze względu na zawartą niezwykłą metaforę na temat różnic między ludźmi oraz pokazanie, jak dwa całkowicie odmienne światy mogą ze sobą pięknie współistnieć. Gdy sacrum spotyka się z profanum, Wschód z Zachodem, kobieta z mężczyzną, szczęście ze smutkiem. To małe dzieło sztuki zawiera wszystkie elementy doskonałego dokumentu, niezwykłą historię, ciekawych bohaterów, a wszystko tworzy razem harmonijną całość”.
 
Jury zdecydowało się również przyznać Specjalne Wyróżnienie dla trzech następujących filmów: 
“Trzej przyjaciele” w reżyserii Mashy Novikovej za niezwykle osobisty i emocjonalny obraz o stracie i cierpieniu, jaki niesie ze sobą wojna;
“Czarne słońce” w reżyserii Gary’ego Tarna za stworzenie inspirującej odysei w głąb niezbadanych terenów podświadomości;
“Obóz Jezusa” w reżyserii Heidi Ewing i Rachel Grady za ukazanie procesu indoktrynacji religijnej, jakiej poddawane są dzieci w Stanach Zjednoczonych.
 
Publiczność przyznała swoją nagrodę „Audience Award” filmowi „Most” w reżyserii Erica Steela. Nagrodę w wysokości 2.000 USD ufundował kanał dokumentalny PLANETE - główny partner Festiwalu.
 
Nagrodę miesięcznika KINO dla najlepszego filmu prezentowanego w konkursie głównym zdobył „Klasztor. Pan Vig i zakonnica” za dociekliwe i emocjonalne spojrzenie na szczególną próbę nadania sensu życiu w dzisiejszym świecie pełnym religijnych, kulturowych i politycznych podziałów.
 
Studenci i Absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego przyznali swoją nagrodę filmowi „Z-boczona historia kina” w reżyserii Sophie Fiennes.
 
Głównym partnerem Planete Do Review od 2005 roku jest pierwszy polski kanał dokumentalny Planete.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Klasztor. Pan Vig i zakonnica' wygrał Planete Do Review

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl