SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klienci Grupy Cyfrowego Polsatu przesłali ponad 1,5 mld GB w 2020 r.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu w 2020 roku przesłali w sumie ponad półtora miliarda gigabajtów danych, czyli 36 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformował w komunikacie Polkomtel.

Article

Półtora miliarda przesłanych gigabajtów, a dokładnie 1518 petabajtów (1 petabajt to milion gigabajtów), jest najlepszym wynikiem w historii Plusa i Cyfrowego Polsatu. Oznacza to, że w 2020 roku przetransferowanych zostało 36 proc. danych więcej, niż rok wcześniej.

Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu wysyłają więcej danych

Porównując rok 2020 i 2019 można zaobserwować zbliżone trendy związane z sezonowością ruchu w sieci przy zdecydowanie większym wolumenie ilości przesłanych danych w roku ubiegłym. Systematyczny wzrost, patrząc rok do roku, rozpoczął się już na początku 2020 i trend ten utrzymywał się przez kolejne miesiące.

Znaczące natężenie obecności w internecie odnotowane od marca do czerwca spowodowane było nagłym przeniesieniem większości aktywności w przestrzeń wirtualną. W okresie wakacji wzrost utrzymał się jednak na wysokim poziomie, rosnąc o ok. 30 proc. r/r. W ostatnim kwartale ubiegłego roku ruch był najintensywniejszy, a miesiącem z największym przyrostem okazał się listopad (46% r/r).

W kontekście dużego wzrostu transmisji danych Polkomtel w komunikacie zwraca uwagę na znaczenie swojej sieci 5G działającej od maja 2020 r. na częstotliwości 2,6 GHz TDD, która obecnie obejmuje swoim zasięgiem ponad 7 mln mieszkańców Polski we wszystkich 16 województwach, oferując maksymalną szybkość technologiczną do 600 Mb/s.

Według planów Plusa, w 2021 r. w zasięgu jego sieci 5G 2600 MHz TDD ma znaleźć się łącznie ponad 11 mln osób. Obecnie operator oferuje ponad 20 urządzeń (smartfonów i routerów z obsługą  5G).

 

Ruch internetowy w poszczególnych miesiącach z odniesieniem do roku wcześniejszego:

W trzecim kwartale ub.r. grupa Cyfrowy Polsat, do której należy m.in. Polkomtel, zanotowała wzrost przychodów o 3,8 proc. r/r do 3 mld zł i kosztów operacyjnych o 2,4 proc. do 2,49 mld zł, dzięki czemu jej zysk netto poszedł w górę z 236,5 do 345 mln zł. Liczba sprzedanych przez holding usług telefonii mobilnej w modelu abonamentowym zwiększyła się o 7,9 proc. do 8,37 mln, w tych w modelu prepaidowym - o 0,2 proc. do 2,45 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Klienci Grupy Cyfrowego Polsatu przesłali ponad 1,5 mld GB w 2020 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl