SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KNF podtrzymała 500 tys. zł kary dla właściciela „Wprost” i „Do Rzeczy”

Komisja Nadzoru Finansowego utrzymała w mocy decyzję z lipca 2014 roku o nałożeniu 500 tys. zł kary na spółkę PMPG Polskie Media (należą do niej m.in. tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy”) za nieprawidłowości dotyczące sprawozdań finansowych w latach 2009-2011. PMPG zapowiada, że złoży skargę na tę decyzję do sądu administracyjnego.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

Kara administracyjna została nałożona na PMPG Polskie Media w lipcu 2014 roku za nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych w latach 2009-2011. Według Komisji te nieprawidłowości „wpływały istotnie na zmniejszenie wartości informacyjnej ww. raportów okresowych spółki, a przez to mogły wpływać na decyzje gospodarcze podejmowane przez inwestorów na podstawie tych sprawozdań finansowych”.

PMPG szybko odwołała się od tej decyzji, oceniając ją jako niesprawiedliwą i nieuzasadnioną, a potem skrytykowała procedurę odwoławczą. - Brak rzeczywistej możliwości odwołania się od orzeczenia KNF sprawia, że Komisji bliżej do sądu kapturowego niż instytucji sprawiedliwej i wyważonej - oceniał w połowie ub.r. Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wnioskując do ówczesnej premier Ewy Kopacz o wyznaczenie organu administracji publicznej do przeprowadzenia postępowania odwoławczego od decyzji KNF.

W piątek spółka poinformowała, że kara została podtrzymana przez KNF. Zapowiedziała, że złoży na nią skargę do sądu administracyjnego i będzie wnioskować o wstrzymanie wykonania decyzji do czasu rozpatrzenia skargi. PMPG uzasadnia, że kara jest niesłuszna, a „obecnie pozostaje ona również w sprzeczności z założeniami Konstytucji dla biznesu ogłoszonej przez premiera Mateusza Morawieckiego”.

PMPG zaznaczyła, że odłożyła już jako rezerwę środki na zapłacenie kary, więc decyzja KNF nie wpłynie na prognozy wyników finansowych firmy.

W trzech kwartałach br. spółka PMPG Polskie Media zanotowała 37,5 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,15 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KNF podtrzymała 500 tys. zł kary dla właściciela „Wprost” i „Do Rzeczy”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mecen
To jedna z ostatnich decyzji jakiej dopilnował ustępujący ze stanowiska przewodniczący Jakubiak (PO). Jak obiecał, tak zrobił - jest i słodka zemsta za aferętasmowa. Koledzy w PO bedą dzis bili mu brawo.
odpowiedź
User
Tom
Bardzo dobra decyzja. Sprawozdania finansowe i rzetelne informacje to podstawa, jak sie chce być na giełdzie. Mam nadzieje, ze sprawdzone bedą tez sprawozdania za lata 2012- 2016.
odpowiedź
User
Przeciwnie
Ha ha ha ha ha kara jest niezgodna z ,,konstytucja dla biznesu,,. Oj, bo pęknę ze śmiechu. P. Lisiecki co chwila zasługuje na złote usta i niestety nic poza tym.
odpowiedź
User
Topr
No i fajnie
odpowiedź