SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KNF wydała zgodę na połączenie Banku BPH i GE Money Banku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała w poniedziałek zgodę na połączenie Banku BPH i GE Money Banku, podały banki w komunikacie prasowym. Prezes BPH Józef Wancer podtrzymał, że połączenie prawne zostanie sfinalizowane do końca tego roku.

"Połączenie pozwoli wykorzystać atuty obydwu Banków wynikające z solidnej bazy klientów, większej skali działania oraz efektywnych procesów. […] Po połączeniu bank będzie aspirować do zdobycia pozycji banku pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz średniej wielkości klientów korporacyjnych" - głosi komunikat.

"Planujemy, że połączenie nastąpi z końcem tego roku. […] Oferta połączonego Banku sięgać będzie do źródeł zarówno Banku BPH, jak i GE Money Banku" - powiedział Wancer, cytowany w komunikacie.

Połączony bank będzie działał pod nazwą Bank BPH oraz marką, która od początku listopada została wprowadzona w Banku BPH. Po fuzji prawnej zostanie przeprowadzony rebranding oddziałów GE Money Banku. Według wcześniejszych zapowiedzi, fuzja operacyjna ma zakończyć się w I połowie 2010 roku.

Po połączeniu udział GE w połączonym banku będzie wynosił 89,2%, co będzie konsekwencja posiadania akcji przez GE Money Bank (87,2%) i DRB Holdings (2,0%).

Zgodnie z przyjętą w lipcu strategią Bank będzie dążył do tego, aby do 2012 roku osiągnąć wskaźnik zwrotu na kapitale (ROE) w wysokości 17% lub więcej oraz wskaźnik kosztów do dochodów (Cost/Income) poniżej 50%.

W tym czasie bank chce zdobyć 10% rynku kredytów dla małych i średnich firm, 11% udziału w segmencie kart kredytowych, 8% udziału w kredytach gotówkowych i 4% udziału w kontach osobistych oraz utrzymać 30% udziału w segmencie kredytów ratalnych, a także 7% udział w kredytach hipotecznych.

Do roku 2012 sieć dystrybucji obejmie m.in. 337 oddziałów własnych i 350 placówek partnerskich.

Dołącz do dyskusji: KNF wydała zgodę na połączenie Banku BPH i GE Money Banku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl