SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Kochajmy zwierzaki... nie tylko pluszaki"

Ogólnopolski konkurs Fox Kids pt. "Kochajmy zwierzaki... nie tylko pluszaki" o tematyce ekologicznej w kilkuset szkołach podstawowych na terenie Polski

 Uczniowie kilkuset szkół podstawowych w całej Polsce biorą udział w szeroko zakrojonej akcji ekologicznej poświęconej ochronie zwierząt przy szczególnym uwzględnieniu ginących gatunków.

Główną częścią akcji jest konkurs plastyczny, w którym dzieci mają za zadanie sportretować ulubione dzikie zwierzę, które chciałoby uratować przed wyginięciem. Dzięki temu, że wykonanie zadania wymaga wyobraźni i pewnych umiejętności plastycznych, organizatorzy liczą, że zaangażowanie, jakim dzieci wykażą się w tym konkursie i rozmowy z nauczycielami zaowocują w przyszłości większą wrażliwością na problemy środowiska naturalnego. Główną nagrodą będzie wyjazd do Disneylandu w Paryżu.

Akcja wspierana jest przez oba kanały Fox Kids i Fox Kids Play i telewizję National Geographic Channel oraz serwis internetowy www.foxkids.pl. Jego użytkownicy znajdą na stronach ciekawostki dotyczące dzikich zwierząt oraz quiz, w którym mogą sprawdzić swoją wiedzę i uzyskać dyplom "eksperta do spraw zagrożonych zwierząt". Cenną pomoc merytoryczną okazało tu Płockie Zoo, eksponujące wiele zagrożonych gatunków, w tym kilka unikatowych w skali kraju.

Finał całej akcji odbędzie się 30 maja 2004 roku podczas festynu rodzinnego w płockim ogrodzie zoologicznym, którego sponsorami są także firmy ORLEN i ORLEN Medica. Na jego uczestników czekają koncerty, konkursy, występy bohaterów seriali Fox Kids, spotkanie z dyrektorem ogrodu, a wszystko tematycznie podporządkowane idei ochrony zagrożonych gatunków. Reportaż z imprezy ukaże się w lokalnej telewizji Multimedia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Kochajmy zwierzaki... nie tylko pluszaki"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl