SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kogo wyróżniono podczas nagród Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP?

Telewizja Polska przyznała nagrody 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP. Wyróżniono dziennikarzy w siedmiu kategoriach, przyznano także nagrodę specjalną prezesa zarządu.

Article

Gala 24. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. odbyła się w sobotę, 18 listopada 2017 roku w Katowicach.

Przewodniczącym jury był Jacek Kurski, a wśród członków komisji znaleźli się: Jacek Karnowski, Piotr Semka, Beata Jakoniuk-Wojcieszak, Anita Gargas, Krzysztof Karwowski, Michał Rachoń, Marek Pyza, Wojciech Reszczyński, Ewa Żmigrodzka, Krzysztof Kuba Sufin, Maria Stepan, Małgorzata Kamińska-Bruszewska, Marta Dużbabel, Mirosław Rogalski, Bożena Targosz, Jędrzej Dudkiewicz, Stanisław Królak, Adam Stobnicki i Krzysztof Wawrzyniak.

Za najlepszy program informacyjny nagrodą główną Grand Prix otrzymał zespół programu „Panoramy Lubelskiej” z TVP3 Lublin. Dwa wyróżnienia otrzymały zespoły „Zbliżenia” TVP Bydgoszcz oraz „Teleskopu” TVP3 Poznań.

Wyróżnienie za materiał „Wielkie Nieba” w kategorii najlepszy program publicystyczny otrzymało TVP3 Kraków. Pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody nie przyznano.

Pierwszą nagrodę w kategorii autor najlepszego news-a otrzymali Agata Chyłka, Jarosław Lewandowski z TVP3 Bydgoszcz za materiał „Katastrofa w Giebni”. Drugą nagrodę otrzymał Jakub Biel z TVP3 Opole za materiał „Doradca od spraw ogólnych”. Dwie równorzędne trzecie nagrody przyznano Adamowi Wołkowi z TVP3 Opole za materiał „Sarnowicka Amazonka” oraz Bernadetcie Budzisz-Rogowskiej z TVP3 Gdańsk za materiał „Pedofil ujęty podczas prowokacji”.

W kategorii autor najlepszego reportażu (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik) drugą nagrodę wręczono Mikołajowi Wawrzeniukowi z TVP3 Białystok za reportaż „Sezon na bobry”, trzy równorzędne trzecie nagrody otrzymali Krzysztof Glondys z TVP3 Katowice za reportaż „Fetor”, Natalia Witkiewicz i Marcin Jakóbczyk z TVP3 Kraków za reportaż „Dopalacze” oraz Justyna Andersz-Rychter z TVP3 Poznań za reportaż „Stracili…”. Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia takim osobom, jak: Dorota Kaczor-Miszkiewicz z TVP3 Wrocław za reportaż „Pogotowie duszpasterskie”, Andrzej Ciecierski z TVP3 Gdańsk za reportaż „Dzień dobry, dziś” oraz Sławomir Mazur, Katarzyna Sieradzka, Krzysztof Dziewięcki z TVP3 Kielce za reportaż „Miłość w czasach wyklętych”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

Autorem najlepszego programu o tematyce regionalnej została Dagmara Drzazga z TVP3 Katowice za program „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld - gramatyka nieobecności” (otrzymała ona pierwszą nagrodę). Dwie równorzędne drugie nagrody przyznano Annie Duda-Gocel z TVP3 Lublin za program „STOP!Kultura” oraz Łukaszowi Borkowskiemu z TVP3 Lublin za program „Przestrzeń dźwiękowa”. Trzecią nagrodę otrzymał Leszek Wiśniewski z TVP3 Lublin za program „Rotunda - zamojska cela śmierci”. Natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Alicja Grzechowiak z TVP3 Białystok za program „Patrycja Meunier” oraz Piotr Socha, Katarzyna Kotula z TVP3 Rzeszów za program „Świat według Łukasza”.

Trzy równorzędne drugie nagrody w kategorii najlepszy prowadzący rozmowę/debatę otrzymali: Beata Oryl-Stroińska z TVP3 Poznań za rozmowę w programie „Sportowy weekend”, Marta Pietrasiewicz z TVP3 Lublin za rozmowę w programie „To nas dotyczy” i Grzegorz Boratyn z TVP3 Rzeszów za rozmowę w programie „Miejsce do czytania”. W tej kategorii przyznano również dwie równorzędne trzecie nagrody: Mariusz Studzienny z TVP3 Opole za rozmowę w programie „Rozmowa dnia” oraz Anna Trzcińska z TVP3 Bydgoszcz za rozmowę w programie „Rozmowa dnia”. Pierwszej nagrody nie przyznano.

Autorem najlepszych zdjęć został Kamil Szołtysik z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Powrót” (pierwsza nagroda). W tej kategorii przyznano trzy równorzędne drugie nagrody dla: Sławomira Chudowskiego z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wolni poeci”, Witolda Kornasia z TVP3 Katowice za zdjęcia do reportażu „Wiersz jest drogą. Aleksander Rozenfeld - gramatyka nieobecności” oraz Romana Wasiluka z TVP3 Białystok za zdjęcia do reportażu „Partycja Meunier”.

Nagroda specjalna prezesa zarządu Telewizji Polskiej za najlepszy film dokumentalny zgłoszony na 24. PiK została przyznana Andrzejowi Ciecierskiemu za film „Biegnę dalej” wyprodukowany przez TVP3 Gdańsk.

Gospodarzem tegorocznego Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej był oddział TVP w Katowicach, który akurat obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia.

Udział Grupy TVP w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2016 roku wyniósł 29,38 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kogo wyróżniono podczas nagród Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl