SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kogo zwolni Presspublica?

Rozpoczął się proces zwolnień grupowych w Presspublice, wydawcydziennika "Rzeczpospolita", "Życie Warszawy" i "Gazety GiełdyParkiet". Z pracy mają być zwalniane te osoby, które nie zgodzą sięna obniżkę wynagrodzeń.

Kogo zwolni Presspublica?

- Żadnych konkretów nie znam. Powód, podawany przez zarząd, jestprosty: osoby, które nie zgodzą się na obniżkę płac odejdą,wchodząc do liczby 144 - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl PiotrKościński, przewodniczący zakładowej komisji NSZZ "Solidarność".Dodaje jednak, że za każdym razem zarząd ma przedstawiać dokonsultacji związkom zawodowym listę osób do zwolnienia.

- Proces zwolnień grupowych się rozpoczął, ale Spółka nie ujawniażadnych szczegółów tej operacji - taką odpowiedź uzyskaliśmy odwładz Presspublici.

O swój zespół zdaje się być spokojny redaktor naczelny dziennika"Rzeczpospolita" Paweł Lisicki. - Jeśli chodzi o zwolnienia wredakcji "Rz" nie będzie to w żadnej mierze znacząca liczba -wyjaśnia. Zastrzega jednak, że na razie jest zbyt wcześnie najakiekolwiek wiążące wypowiedzi w tej sprawie.

Podczas zakończonych w połowie kwietnia negocjacji związkówzawodowych z zarządem wynegocjowano, że zwolnienia dotknąmaksymalnie 144 osób z ponad 700 zatrudnionych w spółce. Ponadtozwalniani pracownicy poza ustawowymi odprawami otrzymają po 8 tys.zł, ale w sumie odprawa jednej osoby nie może przekraczać 27,5 tys.zł. Kwoty będą nieco inne dla osób zatrudnionych na umowyczasowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kogo zwolni Presspublica?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl