SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna tarcza antyspamowa Interia.pl

Portal Interia.pl jako pierwszy z dużych operatorów kont pocztowych w Polsce wdrożył w pełni kolejne z zabezpieczeń antyspamowych - technologię SPF (Sender Policy Framework)

Technologia Sender Policy Framework koryguje niedoskonałości protokołu pocztowego SMTP, który nie zawiera mechanizmów autentykacyjnych. Na podstawie wpisów w serwerach DNS system SPF umożliwia potwierdzanie uprawnień nadawcy wiadomości e-mail do rozsyłania korespondencji w imieniu właściciela systemu zlokalizowanego w określonej domenie. Dzięki temu zapobiega, wykorzystywanemu masowo przez spamerów, procederowi fałszowania nagłówków wiadomości e-mail i podszywania się pod użytkowników oraz adresy domenowe właścicieli systemów pocztowych.

Konstrukcja mechanizmów SPF sprawia, że system pocztowy weryfikuje nadchodzącą wiadomość już w momencie nadejścia połączenia z serwera nadawcy, jeszcze zanim zostaną przesłane jakiekolwiek dane treści maila, co zmniejsza obciążenie systemu pocztowego i przyspiesza tym samym doręczanie pożądanej przez użytkowników korespondencji. Zastosowanie SPF jest w stanie eliminować też sporą część wirusów oraz robaków internetowych.

Wstępne szacunki przeprowadzone po wprowadzeniu systemu w portalu INTERIA.PL pozwalają stwierdzić, iż odrzucanych jest około 85% wiadomości e-mail poddanych sprawdzeniu przez SPF. Wszystkie systemy antyspamowe i antywirusowe portalu pozwalają na dostarczenie do skrzynek użytkowników jedynie ok. 250 tys. maili na każdy milion prób połączeń z serwerami portalu.

SPF jest kolejnym, po udostępnionym w lutym br. kompleksowym systemie antyspamowym, zabezpieczeniem użytkowników portalu przed niechcianą korespondencją. Przesyłki pocztowe użytkowników kont portalu weryfikowane są pod kątem pochodzenia ze "spamerskich" domen i adresów IP oraz - zgodnie z indywidualnymi ustawieniami użytkownika - selekcjonowane na antyspamowych filtrach: Globalnym i Prywatnym.

Pierwsze trzy poziomy ochrony antyspamowej, tj. odrzucanie przesyłek ze spamerskich adresów, SPF oraz Filtr Globalny dostępne są bezpłatnie dla wszystkich użytkowników kont pocztowych portalu. Filtr Prywatny aktywować mogą natomiast bezpłatnie użytkownicy pocztowych kont typu premium w portalu INTERIA.PL.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna tarcza antyspamowa Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl