SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejny krok do NGN w DIALOGu

Zakończyło się wdrożenie rozwiązania typu softswitch.

 W DIALOGu działa już nowoczesny węzeł tranzytowy oparty o rozwiązanie typu softswitch francuskiej firmy Cirpack (Thompson Group). Wdrożenie systemu przeprowadziła firma Sagem Networks Poland, podano  w komunikacie prasowym.

„Na dynamicznym, zmiennym i bardzo konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym kluczowego znaczenia nabiera efektywny transfer ruchu międzyoperatorskiego w obszarze każdego typu połączeń: lokalnych ,międzystrefowych, międzynarodowych, do sieci komórkowych, a także połączeń realizowanych poprzez prefiksy. Wyraźnie zaznacza się również trend zastępowania tradycyjnej telefonii stacjonarnej przez telefonię internetową. Konieczna zatem jest taka rekonfiguracja naszej sieci, która w przyszłości umożliwi elastyczną migrację do sieci następnej generacji NGN. Zakończone właśnie wdrożenie stanowi kolejny etap tej modernizacji -  budowę pierwszego elementu warstwy sterowania połączeniami” – podsumowuje inwestycję Andrzej Kryszyński, wiceprezes zarządu spółki.

Softswitch pełni w sieci DIALOGu rolę centrali tranzytowej. Rozwiązanie to umożliwia zarządzanie całym ruchem z jednego centralnego punktu – to rodzaj teleinformatycznej centrali przełączającej, której podstawowym zadaniem jest  zarządzanie przepływem ruchu głosowego pomiędzy centralami Dialogu oraz pomiędzy siecią Dialogu a sieciami  innych operatorów .
Zaimplementowany softswitch Cirpack Blade HVS (High Velocity Softswitch) to urządzenie sterujące, które umożliwia kontrolę dystrybucji głosu i sygnalizacji zapewniając  zaawansowane usługi klasy 4 (węzeł tranzytowy). Do sterowanych przez softswitcha bram medialnych (Cirpack Blade PTG) podłączone zostaną zarówno centrale pracujące w tradycyjnej technologii TDM, jak i punkty styku przez które głos przesyłany jest w technologii VoIP. Ze względu na centralne miejsce w sieci Dialogu jaki zajmuje softswitch niezbędne było zdublowanie wszystkich jego istotnych elementów.

Implementacja systemu:
usprawnia  znacznie procesy eksploatacyjne w sieci,
uproszcza strukturę sieci umożliwiając centralne zarządzanie całym ruchem,
umożliwia tworzenie nowych punktów styku z innymi operatorami (w tym operatorami VoIP),
zapewnia łatwą integrację z dotychczasowymi elementami sieci.
Podstawowe korzyści to:
oszczędność w stosunku do potencjalnych nakładów ponoszonych w przypadku porównywalnej inwestycji w urządzenia tradycyjnej technologii TDM,
obniżenie kosztów zarządzania siecią (centralizacja funkcji sterujących),
pełna skalowalność systemu wraz z rozwojem i wzrostem pojemności sieci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejny krok do NGN w DIALOGu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl