SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejnych 800 automatów do odbioru przesyłek w sklepach Biedronka

Sieć sklepów Biedronka (należą do Jeronimo Martins Polska) w ramach współpracy z duńskim operatorem przesyłek kurierskich, firmą SwipBox planuje w tym roku zwiększyć liczbę automatów do odbioru paczek w swoich sklepach. Teraz ma ich ok. 200.

fot. materiały prasowe Article

SwipBox nawiązał współpracę z Biedronką wiosną ub.r.Wtedy rozpoczęto testy maszyn do odbioru przesyłek, które umieszczono w wybranych sklepach sieci. Pierwszym partnerem projektu była firma kurierska DHL.

Początkowo wprowadzono 200 takich automatów.

Teraz Biedronka i SwipBox zapowiadają, że zwiększą ich liczbę o kolejnych 800 urządzeń. Kiedy konkretnie i w jakim czasie oraz w jakich lokalizacjach - nie podają.

Przypomnijmy, że gdy w maju ub.r. Wirtualnemedia.pl opublikowały informację dotyczącą planów wprowadzenia przez sieć Biedronka oraz firmę Swipbox maszyn paczkowych pozwalających na odbiór przesyłek kurierskich głos zabrała firma InPost. Jej prawnicy zwrócili się do naszej redakcji z protestem informując, że użyte w artykule słowo „paczkomat” jest znakiem towarowym należącym do InPostu. Zażądano sprostowania grożąc pozwem sądowym.

Po przesyłkę do Biedronki

W ramach współpracy z firmą SwipBox w sklepach Biedronki w ub.r. zostały uruchomione maszyny paczkowe obsługiwane przez duńską firmę, w których użytkownicy mogą odbierać przesyłki z zakupami dokonanymi w internecie.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska wyjaśniała wówczas, że na razie projekt znajduje się w początkowej fazie realizacji. - Urządzenia będą służyły do obsługi przesyłek dostarczanych przez sieci kurierskie, z którymi zasady współpracy ustala firma Swipbox - tłumaczyła Rysiak. Nasza rozmówczyni zapowiada, że pierwsze urządzenia zostaną uruchomione na Śląsku, stopniowo będą włączane kolejne lokalizacje. W sumie planowany jest montaż urządzeń w około 300 sklepach na terenie całego kraju. - Początkowo będziemy wdrażali maszyny wewnątrz placówek, jednak z czasem mogą się pojawić również na zewnątrz naszych sklepów - podkreślała Rysiak. - To rozwiązanie ma być kolejnym udogodnieniem dla naszych klientów, natomiast o jego przyszłości zdecydują wyniki testu. Zaznaczamy też, że nie wykluczamy współpracy z kolejnymi operatorami na rynku maszyn paczkowych ani też innej formy współpracy niż dzierżawa przestrzeni w sklepie - zapowiadała menedżerka Jeronimo Martins Polska.

Sieć sklepów Biedronka (należących do Jeronimo Martins) odnotowała w 2018 roku sprzedaż w wysokości 11,7 mld euro, o 2,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Na koniec roku 2018 miała w Polsce 2,9 tys. placówek w tysiącu miejscowości. Jeronimo Martins zatrudnia w Polsce ponad 65 tys. pracowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejnych 800 automatów do odbioru przesyłek w sklepach Biedronka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl