SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolekcja Benedykt XVI w "Przyjaciółce"

Dzisiaj wraz z 'Przyjaciółką' ukaże się kolekcja Benedykt XVI (z okazji Pielgrzymki Ojca Świętego do Polski). Wydawcą kolekcji jest Edipresse Książki.

'Benedykt XVI - kontynuator Jana Pawła II'  - taki tytuł nosi pierwsza w Polsce seria wydawnicza poświęcona nowemu Papieżowi, Benedyktowi XVI. Począwszy od 26 kwietnia 2006 r., w ukazujących się co 2 tygodnie odcinkach, zaprezentowana zostanie postać jednej z najwybitniejszych i najbardziej fascynujących postaci Kościoła przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia.

- W sposób bardzo przystępny i atrakcyjny przedstawimy życie i działalność Josepha Ratzingera,  począwszy od dzieciństwa w niemieckiej Bawarii, a skończywszy na objęciu najwyższego urzędu w Kościele Katolickim. Opowiemy o ludziach i  środowiskach, którego ukształtowały obecnego Papieża, przedstawimy  nieznane fakty z jego życia. Wreszcie ukażemy jego współpracę i przyjaźń  z papieżem Janem Pawłem II, jego związki z Polską i postaramy się  odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Benedykt XVI jest tak kochany przez  Polaków - podano w komunikacie przesłanym Wirtualnemedia.pl.

Będzie to kolekcja 20 zeszytów:
Habemus Papam, Jan Paweł II i Benedykt XVI, Benedykt XVI i Polska, Relacja z pielgrzymki, Co nam zostawił papież, Dzieciństwo i młodosć,  Duszpasterz, Profesor i teolog, Arcybiskum Monachium, Prefekt w Watykanie, Patroni papieza, Pierwszy rok pontyfikatu, Beatyfikacja Jana
Pawła II, Święci Polaków i Niemców, Święci cz. II, stosunki Polska – Niemcy, Stosunki cz. II, Kościół w Niemczech, Kościół Bendeykta XVI, Drugi rok pontyfikatu.

Zeszyty mają format miesięcznika (a4).
str.24
cena w prenumeracie 4 zł
cena w kiosku 4,59 zł
z nr VI kolekcji "Benedykt XVI" będzie teczka na wszystkie zeszyty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolekcja Benedykt XVI w "Przyjaciółce"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl