SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolekcja „Polska Walcząca. Historia Polskiego Państwa Podziemnego” od Edipresse i Bellony

W poniedziałek 26 stycznia br. w sprzedaży pojawi się pierwszy tom serii „Polska Walcząca. Historia Polskiego Państwa Podziemnego” - „Hubal”, którą przygotowały wydawnictwa Edipresse Kolekcje i Bellona. Premierowa książka będzie dostępna z tygodnikami „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy”.

Article

Seria koncentruje się na działalności bojowej polskiego podziemia wojskowego i cywilnego. Kolekcja składa się z 60 tomów, w których przedstawiono wszystkie najważniejsze działania konspiracyjne, m.in. akcje „Burza”, „Główki”, „Wieniec”, „Góral”, „N”,  „V” czy operację  „Ostra Brama”. Na kartach książek czytelnicy odnajdą również opisy najważniejszych formacji zbrojnych np. 27. Wołyńskiej Dywizji AK, Brygady Świętokrzyskiej NSZ, czy Wileńskich Brygad Armii Krajowej.

Każdy tom posiada dwuczłonową konstrukcję - przedstawienie zagadnienia i biogram postaci. W książkach znalazło się kilkadziesiąt zdjęć i rysunków, które pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego, Centralnej Biblioteki Wojskowej, Instytutu Pamięci Narodowej, Ośrodka „Karta” czy zbiorów rodzinnych.

Pierwszy tom serii „Hubal” będzie dostępny w sprzedaży w kioskach już 26 stycznia br. Książkę kupić będzie można także razem z magazynami „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy” za 9,99 zł. Drugi tom „Służba Zwycięstwu Polski” trafi do sprzedaży kioskowej 12 lutego w cenie 19,99 zł - będzie to cena regularna kolekcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolekcja „Polska Walcząca. Historia Polskiego Państwa Podziemnego” od Edipresse i Bellony

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Właśnie kupiłam "Polskę Walczącą" przeglądam spis mających się ukazać dalszych numerów no i niestety jest błąd w numerze 34 "Działania partyzanckie w Górach Świętokrzyskich" - Jan Ponury "Piwnik" powinno być Jan Pwinik "Ponury " :)
8 8
odpowiedź
User
Marcin
Powinno być Piwnik, a nie Pwinik.
8 8
odpowiedź