SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolporter chce we wrześniu 2011 zadebiutować na GPW

Kolporter chce zadebiutować na warszawskiej giełdzie we wrześniu 2011 i zapowiada konsolidację rynku FMCG.

Kolporter chce we wrześniu 2011 zadebiutować na GPW

„Kolporter Sieci Handlowe Sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną i zmieniła nazwę na Kolporter S.A. (…) Przekształcenie to kolejny etap realizacji strategii firmy, zakładającej debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych we wrześniu 2011 roku i aktywne uczestnictwo w procesie konsolidacji rynku FMCG" – podano w komunikacie.

W grudniu 2010 roku doszło do połączenia spółek Kolporter Sieci Handlowe Sp. z o.o., Kolporter Service S.A. oraz Kolporter DP Sp. z o.o. W wyniku fuzji firma Kolporter Sieci Handlowe Sp. z o.o. przejęła wszelkie prawa i obowiązki Kolportera DP i Kolportera Service, w tym dotyczące dostaw prasy i towarów FMCG. Dzięki połączeniu Kolporter Sieci Handlowe stał się jedną z największych firm dystrybucyjnych w kraju.

Kolporter jest czołowym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w Polsce.

Spółka zbudowała największą w Polsce, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również płatności i usługi elektroniczne. Kolporter jest właścicielem ponad 850 saloników prasowych (w tym 50 saloników Top-Press), buduje sieć marketów spożywczych Dobry Wybór.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolporter chce we wrześniu 2011 zadebiutować na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl