SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komórki - "pół świata tego kwiata"

Analitycy firmy Informa podają, że poziom penetracji subskrypcjami telefonii komórkowej osiągnął na świecie 50 proc. Obecnie jest ich 3,3 mld, co odpowiada około połowie ludności globu i jednocześnie wcale nie oznacza, że można dodzwonić się do połowy mieszkańców naszej planety.

W podliczeniu firmy Informa okazało się, że już 59 krajów może pochwalić się poziomem penetracji powyżej 100 proc., co oznacza, że jest ich tam więcej niż mieszkańców, a ich użytkownicy korzystają z dwóch, albo i trzech numerów.

Najpopularniejsza obecnie technologia komórkowa to GSM z 2,571 mld wykorzystujących ją telefonów. Druga co do popularności, a jednocześnie znacznie mniej powszechna to standard CDMA z około 421,4 mln telefonów (liczba z końca września tego roku).

Ciekawie wygląda też przykład przychodów generowanych przez użytkowników z bogatych i biednych regionów świata. o ile w Wielkiej Brytanii operator 3 należący do Hutchison Whampoa generuje miesięcznie ponad 70 dolarów, ta sama firma obsługuje operatora na Sri lance, gdzie miesięcznie przychody na użytkownika nie sięgają granicy 3 dolarów.

Przyszłość rynku komórkowego może nie być już tak dynamiczna jak ostatnie lata. W 2009 roku poziom penetracji ma sięgnąć 60 proc., a w 2012 roku 66 proc.

Źródło: Electronista - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórki - "pół świata tego kwiata"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl