SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komórki - "pół świata tego kwiata"

Analitycy firmy Informa podają, że poziom penetracji subskrypcjamitelefonii komórkowej osiągnął na świecie 50 proc. Obecnie jest ich3,3 mld, co odpowiada około połowie ludności globu i jednocześniewcale nie oznacza, że można dodzwonić się do połowy mieszkańcównaszej planety.

W podliczeniu firmy Informa okazało się, że już 59 krajów możepochwalić się poziomem penetracji powyżej 100 proc., co oznacza, żejest ich tam więcej niż mieszkańców, a ich użytkownicy korzystają zdwóch, albo i trzech numerów.

Najpopularniejsza obecnie technologia komórkowa to GSM z 2,571mld wykorzystujących ją telefonów. Druga co do popularności, ajednocześnie znacznie mniej powszechna to standard CDMA z około421,4 mln telefonów (liczba z końca września tego roku).

Ciekawie wygląda też przykład przychodów generowanych przezużytkowników z bogatych i biednych regionów świata. o ile wWielkiej Brytanii operator 3 należący do Hutchison Whampoa generujemiesięcznie ponad 70 dolarów, ta sama firma obsługuje operatora naSri lance, gdzie miesięcznie przychody na użytkownika nie sięgajągranicy 3 dolarów.

Przyszłość rynku komórkowego może nie być już tak dynamiczna jakostatnie lata. W 2009 roku poziom penetracji ma sięgnąć 60 proc., aw 2012 roku 66 proc.

Źródło: Electronista - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komórki - "pół świata tego kwiata"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl