SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komputronik stawia na rynek niemiecki. Powstała spółka Komputronik GmbH

Spółka Komputronik, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce i właściciel sklepu komputronik.pl, założył spółkę w Niemczech - Komputronik GmbH z siedzibą w Berlinie.

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika

Komputronik GmbH będzie niemieckim oddziałem Komputronik SA. Początkowo spółka będzie prowadziła sprzedaż detaliczną wybranej oferty Komputronik na terenie Niemiec poprzez działające w tym kraju platformy handlu elektronicznego, natomiast jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie własnego sklepu internetowego.

- W dalszej przyszłości Komputronik rozważy również sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec, która obecnie prowadzona jest przez spółkę polską - podano w komunikacie.

Kapitał zakładowy niemieckiej spółki wynosi 25 tys. euro, opłacony w połowie. Jedynym udziałowcem spółki jest Komputronik.

- Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie, jest też rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom, szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech - Komputronik GmbH. Naszą sprzedaż rozpoczniemy zarówno na dużych jak i mniejszych platformach sprzedażowych - decydujący dla nas będzie koszt wdrożenia naszej sprzedaży oraz spodziewane efekty. Klientom niemieckim zaproponujemy na początku wybrane produkty z naszej obecnej oferty, których rentowność będzie dla nas satysfakcjonująca. Ofertę będziemy sukcesywnie zwiększać w miarę rozwoju naszej sprzedaży. Mamy zamiar otworzyć w tym  roku własny sklepu internetowy,  dedykowany niemieckim klientom. Nie wykluczamy też scenariusza, w którym w przyszłości Komputronik GmbH rozszerzy kanały zbytu o sprzedaż hurtową, a także obsługę klientów biznesowych - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik S.A.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.l

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komputronik stawia na rynek niemiecki. Powstała spółka Komputronik GmbH

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl