SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komunikaty Regionalnego Systemu Ostrzegania w sieci Toya

Sieć kablowa Toya przystąpiła do Regionalnego Systemu Ostrzegania. Dzięki temu komunikaty o lokalnych zagrożeniach będą wyświetlane na ekranach telewizorów abonentów korzystających z telewizji cyfrowej operatora i posiadających odbiornik 3G.

Article

System jest lokalizowany, dlatego komunikaty będą wyświetlane tylko abonentom z województwa, którego dotyczą. Operator informuje, że nie one będą przesłaniać oglądanego programu. Będzie można je wyłączyć, aby przeczytać później lub zapoznać się z ich szczegółami natychmiast. W menu odbiornika cyfrowego Toya znajdą się także inne funkcjonalności, m.in. poradniki i ważne informacje dotyczące zagrożeń i postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Regionalny System Ostrzegania to projekt, który powstał z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską. Umożliwia ona powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach za pomocą stron internetowych urzędów, poprzez sygnał kanałów TVP w telewizji naziemnej (komunikaty wyświetlane są jako napisy w systemie DVB oraz w telegazecie tych stacji), a także poprzez aplikacje mobilne i sms-y.

RSO działa od 1 stycznia br. W tym czasie z systemu wygenerowano ponad 1700 powiadomień i 400 ostrzeżeń.

Sieć Toya świadczy usługi dla 170 tys. abonentów oraz dostarcza sygnał telewizji cyfrowej do 100 tys. gniazd sieci partnerskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komunikaty Regionalnego Systemu Ostrzegania w sieci Toya

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl