SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koń trojański informuje o domniemanej śmierci Eminema

TrendLabs (globalne centrum badawcze firmy Trend Micro) wykryło odmianę konia trojańskiego ZBOT, który wysyła wiadomości e-mail informujące o domniemanej śmierci gwiazdy hip-hopu - Eminema.

Koń trojański informuje o domniemanej śmierci Eminema

W wiadomości znajduje się obraz z tekstem, w polu "Nadawca" widnieje stacja CBS News, a w treści czytamy o tym, że piosenkarz zginął w wypadku samochodowym.

Odbiorcy wiadomości są proszeni o kliknięcie odsyłacza, który ma kierować do filmu z reportażem o wypadku. Po kliknięciu użytkownik oczywiście nie obejrzy żadnego filmu, ale zostanie skierowany na stronę, z której na komputerze zainstaluje się plik wykonywalny.

Ten plik jest właśnie wykrytym w ubiegły piątek koniem trojańskim. Po zainfekowaniu komputera program kradnie dane logowania do systemów bankowości internetowej, serwisów społecznościowych i kont poczty elektronicznej.

"Jest to kolejny przykład wykorzystywania przez przestępców, lub nawet wręcz wywoływania strachu i niepewności w celu rozprzestrzeniania swojego szkodliwego oprogramowania. Taka wiadomość może się rozprzestrzeniać nawet jeśli nie można jej znaleźć w żadnym innym serwisie. Wszystkie pogłoski należy traktować ze zdrową dozą sceptycyzmu, a wszystkie takie odsyłacze, nawet zwracane przez popularne wyszukiwarki - z dużą ostrożnością. Jeśli jakieś ważne wydarzenie istotnie miało miejsce, z pewnością znajdzie się na stronach największych serwisów informacyjnych. Należy jednak zawsze pamiętać, aby samodzielnie wpisać adres i nie klikać żadnych odsyłaczy zawartych w poczcie elektronicznej" - powiedział Rik Ferguson, starszy doradca ds. bezpieczeństwa w Trend Micro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koń trojański informuje o domniemanej śmierci Eminema

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl