SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd o działaniach KRRiT ws. koncesji dla TVN7: rażące naruszenie prawa. „Wyrok przyjmujemy z satysfakcją”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwlekając z wydaniem koncesji naziemnej dla TVN7 wykazała się bezczynnością mającą charakter „rażącego naruszenia prawa” - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. O zbadanie tej sprawy zwrócił się do nadawca. - Przyjmujemy informację o wyroku z satysfakcją - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Grupa TVN.

Od lewej: Janusz Kawecki, Teresa Bochwic, Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk, Andrzej Sabatowski (fot. KRRiT)Article

Koncesja dla TVN7 wygasała 25 lutego br., KRRiT przedłużył ją dopiero 19 lutego – na sześć dni przed upłynięciem terminu. Przedłużanie na kolejnych 10 lat praw do nadawania trwało ponad rok, w tym czasie regulator kilkukrotnie głosował tę sprawę – zawsze bezskutecznie. 19 lutego na posiedzeniu Krajowej Rady za przedłużeniem koncesji naziemnej TVN7 zagłosowali ostatecznie Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk i Andrzej Sabatowski, a przeciw - prof. Janusz Kawecki.

Tuz po głosowaniu mecenas Mikołaj Sowiński, pełnomocnik prawny TVN Grupy Discovery, skomentował na antenie TVN24, że przedłużenie koncesji naziemnej TVN7 to „po prosta konsekwencja obowiązującego w Polsce prawa”. - Rada wykonała po prostu swój ustawowy i konstytucyjny obowiązek, głosowała tak jak powinna głosować - podkreślił. Wyraził jednak zdziwienie, że decyzję o przedłużeniu koncesji podjęto tak późno.

Sąd: rażące naruszenie prawa

Grupa TVN złożyła w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym skargę na bezczynność regulatora w sprawie koncesji dla TVN7. We wtorek na niejawnym posiedzeniu sąd uznał, że KRRiT wykazała się bezczynnością w tej sprawie, mającą „charakter rażącego naruszenia prawa”. Krajowa Rada musi też - według wyroku - zwrócić TVN-owi koszty postępowania, w wysokości 597 zł. Wyrok jest nieprawomocny, KRRiT może się od niego odwołać.

W Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji dowiedzieliśmy się, że nie ma jeszcze stanowiska w tej sprawie, ale „można spodziewać się, że przewodniczący odwoła się” od wyroku. W tej chwili jednak Rada czeka na pisemne uzasadnienie sądowego orzeczenia. Ma on być jednym z tematów któregoś z najbliższych posiedzeń Rady.

TVN: nie było uzasadnienia dla zwłoki

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do TVN Grupy Discovery. - Przyjmujemy informację o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z satysfakcją. W sprawie TVN Siedem otrzymaliśmy takie samo rozstrzygnięcie, jak w sprawie TVN24. WSA uznał skargę TVN i orzekł, że doszło do bezczynności przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN Siedem, a ponadto stwierdził, że bezczynność miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa – przekazała nam Katarzyna Issat, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w spółce.

To już kolejna decyzja WSA w sprawie koncesji dla TVN. W kwietniu bardzo podobne orzeczenie sądu zapadło w sprawie przedłużającego się wydania koncesji dla TVN24. Sąd w tym przypadku także uznał, że doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa oraz zasądził od Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rzecz strony skarżącej 597 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.  - Decyzje Sądu ws. TVN24 i TVN Siedem nie pozostawiają wątpliwości, że nie było żadnego uzasadnienia dla zwłoki w prowadzeniu obu procesów rekoncesyjnych przez przewodniczącego KRRiT – przekazuje nam Katarzyna Issat.

W lipcu br. Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wniósł skargę kasacyjną od wyroku WSA stwierdzającego bezczynność regulatora przy przedłużaniu koncesji dla TVN24.

Dołącz do dyskusji: Sąd o działaniach KRRiT ws. koncesji dla TVN7: rażące naruszenie prawa. „Wyrok przyjmujemy z satysfakcją”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Melissa
Sędziego w Kanadzie!! Już!!! Wyrok nie pomyśli władzy!!!
odpowiedź
User
WściekłyChopin
TVN7, to nie TVN i TVN24. Tutaj nie powinno być żadnego ale.
Natomiast KRRIT powinno być ukarane, za przyznanie koncesji dla niebezpiecznej dla Polski i Polaków stacji TVN24 i TVN. To proruska, proniemiecka zakłamana gadzinówka, uniejętnie i niebezpiecznie manipulująca ludźmi. Agentura obcych mocarstw Polce. Takie rzeczy powinny być karane maksymalnymi karami.
odpowiedź
User
Don Corleone From Calabria
No TVN Taki ładny Amerykański to teraz już nie powinno Być więcej Problemów bo wiadomo Amerykanie mają Zasadę chcecie Wojska na swojej Ziemi musicie Dać nam Zarabiać Kasę w Swoim Kraju jak się nie Podoba to tak jak Trump Powiedział Niemcom Albo 2 PKB na Armie albo 5 Tysięcy Żołnierzy USA Opuści Niemcy jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze Chodzi o kasę a USA to Mekka kapitalizmu i jak by tylko Pis znowu chciał coś grzebać przy Amerykańskich Właścicielach TVN-u zawsze te dodatkowe Wojska USA które sa w Polsce Rotacyjnie można wycofać z Polski za Karę znaczy nastraszyć że się wycofa i tak jak Niemcy Pokornie 2 % PKB zaczynają wydawać na Armie Tak Pis już Żadnej Krzywdy TVN-OWI nie zrobi chyba że są tam Idioci .
odpowiedź