SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

19 kwietnia konferencja o dyskryminacji i nierówności w mediach

Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego we współpracy z Instytutem Reportażu zapraszają na konferencję „Media bez dyskryminacji. O standardach równościowych w środowisku dziennikarskim”. Portal Wirtualnemedia.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Spotkanie obędzie się w piątek 19 kwietnia w godzinach 12:00 – 15:00 w Faktycznym Domu Kultury, przy ul. Konstantego I. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. Będzie równocześnie podsumowaniem projektu Równe Media dla Demokracji w Polsce, podczas którego prawniczki Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego przedstawią wypracowane w trakcie projektu równościowe standardy pracy w redakcjach.

Plan i tematyka konferencji 

Konferencja poświęcona będzie zjawisku nierówności i dyskryminacji w mediach. Czy polskie media rzeczywiście przeżywają kryzys równościowy? Jakie wyzwania stoją przed środowiskiem dziennikarskim w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, zarządzania różnorodnością i promowania równości? Czy istnieją realne rozwiązania problemu nierówności w mediach? Na te i inne pytanie odpowiedzi poszukają zaproszeni na spotkanie goście.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również panel dyskusyjny "Równość w mediach: Kryzys. Wyzwania. Rozwiązania", w którym udział wezmą:

Anton Ambroziak, OKO.press (moderacja)

Paulina Januszewska, Krytyka Polityczna

Andrzej Bobiński, Polityka Insight

Kinga Dereniowska, SuperNowości24.pl

Adw. Dorota Dudek, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego we współpracy z partnerem wydarzenia Instytutem Reportażu.

Transmisja z wydarzenia na żywo będzie odbywać się na Facebooku pod tym linkiem.

Wydarzenie objął patronatem medialnym portal Wirtualnemedia.pl.

Projekt realizowany jest z dotacji programu „Aktywni obywatele – Fundusz Krajowy”, finansowanego z Funduszy Norweskich. Patronem wydarzenia jest Amnesty International.

Dołącz do dyskusji: 19 kwietnia konferencja o dyskryminacji i nierówności w mediach

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gilgamesh
I nigdzie ani słowa o tym, jak wejść.
odpowiedź
User
Serio
O wyzysku na śmieciówkach w mediach rządzonych przez milionerów podyskutujcie.
odpowiedź