SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konflikt w TVP - nie wybrano prezesa

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie prezesem Telewizji Polskiej. Obradująca w poniedziałek Rada Nadzorcza TVP nie doszła w tej kwestii do porozumienia. Szef TVP ma być wybrany we wtorek - Rada Nadzorcza zbierze się o godzinie 20.00.

Konflikt w TVP - nie wybrano prezesa

Przewodniczący rady Bogusław Szwedo mówił w poniedziałek, że w przerwie nie należy doszukiwać się żadnych podtekstów, a przełożenie wyboru spowodowały kwestie formalne.

Na tym etapie w konkursie udział bierze 28 kandydatów. Oficjalnie ich nazwiska wciąż pozostają utajnione (według Szwedo życzyła sobie tego blisko jedna trzecia kandydatów). Z nieoficjalnych źródeł wiadomo jednak, że największe szanse na zajęcie fotela prezesa TVP mają: aktor i dyrektor rzeszowskiego teatru Przemysław Tejkowski, szef "Wiadomości" TVP Jacek Karnowski i p.o. dyrektor biura zarządu TVP, a wcześniej pracownik SKOK-ów Romuald Orzeł. W konkursie startują też m.in. b. szef Biura Reklamy TVP Włodzimierz Ławniczak, prokurent TVP Paweł Paluch, b. dyrektor TVP1 Małgorzata Raczyńska oraz b. szefa AI TVP Jarosław Grzelak.

Rada nadzorcza nie ma już wiele czasu na wybór nowego zarządu - 18 grudnia kończy się trzymiesięczny okres delegacji do zarządu dwojga członków rady nadzorczej, którzy obecnie zarządzają spółką: p.o. prezesa Tomasza Szatkowskiego i Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy. Gdyby do tego czasu nie udało się wyłonić nowych władz spółki, konieczna będzie kolejna tymczasowa delegacja dla kolejnych członków RN, a to - jak nieoficjalnie przyznaje część członków Rady - oznaczałoby jej "kompromitację".

Obecnie obowiązki prezesa Telewizji Polskiej pełni Tomasz Szatkowski, prawnik związany z PiS. Zastąpił Bogusława Szwedę, który zrezygnował z funkcji z "przyczyn osobistych". Wcześniej stanowisko szefa TVP sprawował Piotr Farfał, który został odwołany przez radę nadzorczą głosami SLD i PiS.

  • Więcej informacji:
  • TVP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konflikt w TVP - nie wybrano prezesa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl