SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT zgodziła się na zmianę Canal+ Discovery w Canal+ Dokument

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę koncesji dla ITI Neovision i zmianę nazwy programu z Canal+ Discovery na Canal+ Dokument. - Linia i oferta programowa tego kanału nie ulega zmianie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+.

Article

Pisaliśmy o tym, że z końcem maja br. wygaśnie umowa Grupy TVN Discovery Polska i ITI Neovision i nadawcy zakończą współpracę przy wspólnym kanale dokumentalnym premium Canal+ Discovery.

Zostanie on jednak przekształcony w Canal+ Dokument. Zgodnie z procedurami na zmianę nazwy i profilu stacji musi wyrazić zgodę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Na ostatnim posiedzeniu podjęła uchwałę w tej sprawie.

Od 1 czerwca br. będzie już nadawany Canal+ Dokument, a spółka ITI Neovision będzie kontynuować linię programową zapisaną do tej pory w koncesji Canal+ Discovery.

- Dokonujemy jedynie zmiany nazwy kanału, która będzie bardziej spójna z nazwami pozostałych kanałów z rodziny Canal+. Linia i oferta programowa tego kanału nie ulega zmianie. Nadal będziemy w tym kanale oferować naszym widzom programy dokumentalne najwyższej jakości i z ciekawą treścią, gdzie główny nacisk położony będzie na historie opowiadające o ludziach, którzy często przełamują wiele barier, są pełni pasji i chęci odkrywania świata oraz inspirują innych do działania - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+. - Przy tej okazji, chcielibyśmy podziękować naszym widzom, którzy chętnie oglądają nasz kanał dokumentalny - dodaje.

Canal+ Discovery wystartował 11 maja 2015 roku i był pierwszym kanałem dokumentalnym w ramach pakietu premium Canal+.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lutym 2019 roku udział Canal+ Discovery wyniósł 0,016 proc. wobec 0,021 proc. rok wcześniej. Oznacza to spadek wobec analogicznego okresu przed rokiem wynik tej stacji zmniejszył się o 23,81 proc.

W pierwszym kwartale br. Grupa Canal+ (należąca do koncernu Vivendi) globalnie zanotowała spadek wpływów o 3,6 proc. do 1,252 mld euro. Natomiast liczba jej abonentów wzrosła w skali roku o 419 tys. do 15,746 mln.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT zgodziła się na zmianę Canal+ Discovery w Canal+ Dokument

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
A jestem ciekaw kiedy będą canal + sport 3 i 4?
0 0
odpowiedź
User
Nickie111
To nie kwestia zmiany nazwy, tylko wycofania się Discovery.
Następni, którzy myślą, że ciemny lud to kupi...
5 0
odpowiedź
User
Seba
Discovery chce się bardziej skupić na swoich markach których teraz w całej grupie maja łohohoho i jeszcze troche
2 0
odpowiedź