SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT zgodziła się na zmianę Canal+ Discovery w Canal+ Dokument

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę koncesji dla ITI Neovision i zmianę nazwy programu z Canal+ Discovery na Canal+ Dokument. - Linia i oferta programowa tego kanału nie ulega zmianie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+.

Article

Pisaliśmy o tym, że z końcem maja br. wygaśnie umowa Grupy TVN Discovery Polska i ITI Neovision i nadawcy zakończą współpracę przy wspólnym kanale dokumentalnym premium Canal+ Discovery.

Zostanie on jednak przekształcony w Canal+ Dokument. Zgodnie z procedurami na zmianę nazwy i profilu stacji musi wyrazić zgodę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Na ostatnim posiedzeniu podjęła uchwałę w tej sprawie.

Od 1 czerwca br. będzie już nadawany Canal+ Dokument, a spółka ITI Neovision będzie kontynuować linię programową zapisaną do tej pory w koncesji Canal+ Discovery.

- Dokonujemy jedynie zmiany nazwy kanału, która będzie bardziej spójna z nazwami pozostałych kanałów z rodziny Canal+. Linia i oferta programowa tego kanału nie ulega zmianie. Nadal będziemy w tym kanale oferować naszym widzom programy dokumentalne najwyższej jakości i z ciekawą treścią, gdzie główny nacisk położony będzie na historie opowiadające o ludziach, którzy często przełamują wiele barier, są pełni pasji i chęci odkrywania świata oraz inspirują innych do działania - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+. - Przy tej okazji, chcielibyśmy podziękować naszym widzom, którzy chętnie oglądają nasz kanał dokumentalny - dodaje.

Canal+ Discovery wystartował 11 maja 2015 roku i był pierwszym kanałem dokumentalnym w ramach pakietu premium Canal+.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w lutym 2019 roku udział Canal+ Discovery wyniósł 0,016 proc. wobec 0,021 proc. rok wcześniej. Oznacza to spadek wobec analogicznego okresu przed rokiem wynik tej stacji zmniejszył się o 23,81 proc.

W pierwszym kwartale br. Grupa Canal+ (należąca do koncernu Vivendi) globalnie zanotowała spadek wpływów o 3,6 proc. do 1,252 mld euro. Natomiast liczba jej abonentów wzrosła w skali roku o 419 tys. do 15,746 mln.

 

 

Dołącz do dyskusji: KRRiT zgodziła się na zmianę Canal+ Discovery w Canal+ Dokument

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
A jestem ciekaw kiedy będą canal + sport 3 i 4?
odpowiedź
User
Nickie111
To nie kwestia zmiany nazwy, tylko wycofania się Discovery.
Następni, którzy myślą, że ciemny lud to kupi...
odpowiedź
User
Seba
Discovery chce się bardziej skupić na swoich markach których teraz w całej grupie maja łohohoho i jeszcze troche
odpowiedź