SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

We Francji zniknie Canal+ Family, pojawią się Canal+ Docs i Canal+ Kids. Co z polskim rynkiem?

Pod koniec sierpnia z francuskiego rynku telewizyjnego zniknie stacja Canal+ Family. W zamian pojawią się jednak Canal+ Docs i Canal+ Kids. Portal Wirtualnemedia.pl spytał Canal+ w Polsce czy planuje analogiczne zmiany.

Article

Katarzyna Szczepanik z biura prasowego Canal+ zdradziła nam, że w Polsce nie są planowane zmiany w portfolio nadawcy. Na rynku pozostanie więc działający od kwietnia 2013 roku Canal+ Family. Platforma satelitarna nie planuje też na razie uruchomić dodatkowego kanału dziecięcego. Z Canal+ związane są adresowane do najmłodszych widzów MiniMini+ i TeleToon+. W 2015 roku rozpoczął z kolei nadawanie Canal+ Discovery, który od czerwca 2019 roku działa jako Canal+ Dokument.

Szersza oferta Canal+ we Francji

Na polskim rynku są dostępne: Canal+ Premium, Canal+ 1, Canal+ 4K Ultra HD, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family, Canal+ Dokument, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, nSport+, Canal+ Now, Canal+ Domo, Canal+ Kuchnia, Planete+, Ale Kino+,  Novelas+, MiniMini+ I TeleToon+. We Francji są nadawane: Canal+, Canal+ UHD, Canal+ Décalé, Canal+ Cinéma, Canal+ Family, Canal+ Séries, Canal+ Sport, InfoSport+, Foot+, Golf+, Cine+ Premier, Cine+ Émotion, Cine+ Frisson, Cine+ Famiz, Cine+ Classic, Cine+ Club, Comédie +, Polar+, Piwi+, TéléToon+, TéléToon+ 1, Planète+, Planète+ CI, Planète+ A&E, CSTAR Hits France, Novelas TV, Mezzo Live HD, Seasons. Ponadto w naziemnej telewizji cyfrowej concern posiada stacje C8, CStar i CNews.

Canal+ ma 22,1 mln abonentów na świecie

Pod koniec I półrocza 2021 roku Canal+ miał 22,1 mln abonentów, w tym 8,9 mln w samej Francji. W analogicznym okresie ub.r. abonentów było 20,4 mln. Przychody z działalności telewizyjnej we Francji wzrosły o 1,7 proc. Z kolei na zagranicznych rynkach, gdzie Canal+ jest dostępny o 4,4 proc. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. W ciągu całego roku przybyło ich 1,4 mln.
Zyski Canal+ poprawiły się w porównaniu z I półroczem ub.r. EBITDA wzrosła z 300 do 330 mln euro. Firma nie informuje w komunikacie o danych dotyczących liczby abonentów polskiego Canal+.

Ostatnie wyniki dotyczące kondycji spółki nad Wisłą pochodzą sprzed roku. Wówczas Canal+ miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do TVN Grupy Discovery.

W pierwszym półroczu br. Canal+ Premium miał 0,170 proc. udziału w rynku telewizyjnym, co oznacza spadek 5 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Udział w rynku Canal+ Family wyniósł 0,033 proc. Tym samym spadł o 31,25 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: We Francji zniknie Canal+ Family, pojawią się Canal+ Docs i Canal+ Kids. Co z polskim rynkiem?

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kk
mezzo należy do canal+? to u nas przecież też są dostępne dwie stacje - mezzo i mezzo live, obie w ofercie np. upc
odpowiedź
User
Krzysiek
W Polsce mógłby się pojawić kanał Infosport+ lub Foot+ :)
odpowiedź
User
Filip
Czyli to znak początku końca CANAL+ Family.
W sumie to już najwyższy czas na rebranding.
odpowiedź