SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coca-Cola Cherry znika z rynku. Czas na Coca-Cola Zero Cukru

Polski oddział koncernu Coca-Cola wycofał z rynku napój Coca-Cola Cherry. Zastąpił go produkt bez cukru: Coca-Cola Zero Cukru. Proces ten jest elementem realizacji europejskiego zobowiązania dotyczącego redukcji kaloryczności w napojach tego producenta.

Article

Coca-Cola Cherry Zero Cukru zastąpiła dotychczas sprzedawaną wersję napoju opartą na recepturze z zawartością cukru, czyli Coca-Colę Cherry. Wiśniowy wariant kultowego napoju został wprowadzony globalnie na rynek w 1985 roku, w Polsce zadebiutował w 1996 roku. Pojawienie się na rynku Coca-Coli Cherry przełamało tabu, jakim było nie dodawanie żadnego aromatu do smaku Coca-Coli i nie wprowadzanie pod jej marką żadnego innego smaku.

Coca-Cola Cherry Zero Cukru jest już drugim napojem w portfolio firmy na polskim rynku z mniejszą niż dotychczas zawartością cukru. Wcześniej na rynek wprowadzono Coca-Colę Zero Cukru. Ponadto obniżono kaloryczność napojów Sprite (do 9 kcal na 100 ml).

Obecnie 27 proc. całej oferty koncernu na polskim rynku stanowią produkty o obniżonej lub zerowej zawartości cukru (w ciągu roku ich liczba wzrosła o 5,3 p.proc.).

Koncern Coca-Cola stopniowo modyfikuje ofertę sprzedawanych napojów w ramach realizacji europejskiego zobowiązania się do obniżenia całkowitej zawartości cukru w swoich produktach o 10 proc. do 2020 roku.

To również element globalnej strategii firmy - koncern już w ub.r. zmodyfikował na świecie recepturę ponad 200 swoich produktów i wprowadził na rynek prawie 500 napojów o obniżonej lub zerowej zawartości cukru.

Firma ponadto zwiększa nakłady na reklamy napojów light oraz stawia na edukację konsumentów na temat zróżnicowanej diety. Kolejnym z działań w tym zakresie jest również wprowadzanie mniejszych opakowań napojów, które mają pomagać w kontrolowaniu ilości spożywanych kalorii.

- Prace nad recepturami naszych napojów zmierzające do obniżenia ich kaloryczności to tylko jedno z działań, jakie podejmujemy, aby pomóc konsumentom kontrolować ilość cukru spożywanego w ich codziennej diecie. Wprowadzamy także na rynek mniejsze opakowania, aby pomóc konsumentom kontrolować ilość spożywanych kalorii poprzez mniejsze porcje - mówi Lana Popović, dyrektor generalna Coca-Cola Poland Services.

Ponadto koncern Coca-Cola we współpracy z innymi europejskimi producentami żywności i ekspertami ds. żywienia pracuje nad uproszczeniem systemu oznaczeń składu produktów, m.in. poprzez dodanie kolorów, które będą czytelnie informować, jak wysoka jest zawartość tłuszczu, cukru i soli oraz wartość kaloryczna danego produktu.

We wrześniu koncern Coca-Cola wprowadził w Australii testowo wersję z kawą bez cukru. Z kolei bohaterem polskich reklam promujących wariant klasycznej coli bez cukru był latem br. Robert Lewandowski. W lipcu marketer odświeżył na rynku amerykańskim Coke Zero i zmienił nazwę napoju na Coca-Cola Zero Sugar.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coca-Cola Cherry znika z rynku. Czas na Coca-Cola Zero Cukru

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tak trzymać!
Spirte jest już od dawna niepijalny, teraz cherry też będzie niepijalna. Dobra strategia rozwoju CC!
50 10
odpowiedź
User
Misiek
Oddajcie Cherry Coke! Wolę pić cukier niż aspartam!!!
56 8
odpowiedź
User
pavv
No to się korpoludki wykazały. Będą zamiast naturalnego cukru dodawać będą rakotwórczy aspartam i acesulfam k powstałe w laboratoriach z odpadów atomowych i nie wiadomo czego jeszcze. Sprite początkowo zaczęto słodzić naturalną stewią, aby powoli zrezygnować ze stewii na rzecz w/w chemikaliów. Fanom pozostaje pić napoje konkurencji która słodzi jeszcze cukrem.
38 10
odpowiedź
User
Andrzej
Wolę kaloryczny cukier niż rakotwórczy aspartam!!!
34 10
odpowiedź
User
Andrzej
A nie wydaje się Wam że tak na prawdę chodzi o pieniądze? Cukier ostatnio mocno zdrożał i być może słodziki wychodzą taniej, a że są rakotwórcze - kogo to. Liczy się dziś kasa a jak do tego dołożymy ideologię że to dla dobra to już w ogóle super.
31 9
odpowiedź