SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieć kablowa rezygnuje z własnej usługi na rzecz TV Smart Go Vectry

Tylko do końca sierpnia działać będzie usługa Elsat Go. Od 1 września abonenci sieci kablowej Elsat, dostępnej na Śląsku, będą mogli korzystać tylko z serwisu streamingowego i aplikacji TV Smart Go, stworzonej przez Vectrę. Wcześniej w podobny sposób zlikwidowano Multimedia Go.

Aplikacja TV Smart Go na telewizorzeArticle

Operator, który świadczy usługi m.in. Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Radzionkowie, Mikołowie, Świętochłowicach, Gliwicach, Katowicach, Siemianowicach i Chorzowie, poinformował o zmianach na stronie internetowej. - TV Smart Go to darmowy serwis dostępny dla klientów Elsatu, dzięki któremu możesz cieszyć się dostępem do kanałów online (w zależności od posiadanego pakietu TV) i ofertą VOD również poza domem! TV Smart Go to bogactwo rozrywki - kanałów telewizyjnych, seriali, filmów i wydarzeń sportowych, które możesz oglądać na urządzeniach innych, niż telewizor. TV Smart Go zastąpi usługę Elsat GO, która będzie dostępna do 31 sierpnia 2023 r. Do tego czasu obie usługi będą dostępne niezależnie od siebie dla Abonentów Telewizji 4K - poinformował Elsat.

Elsat od ponad roku w rękach Vectry

W czerwcu 2022 roku Vectra przejęła 100 proc. udziałów działającej na Górnym Śląsku firmy Elsat, oferującej telewizję cyfrową, internet i telefonię stacjonarną.  Operator działa od ponad 30 lat. Obecnie obsługuje 15 tys. gospodarstw domowych, a w zasięgu jego sieci są 33 tys. gospodarstw.

Pod koniec 2022 roku zlikwidowano serwis i aplikację Multimedia Go, operatora Multimedia Polska, którego również przejęła Vectra. - W Grupie Vectra nieustannie dążymy do poprawy jakości naszych usług oraz poszerzamy ich dostępność dla kolejnych grup klientów. Nie inaczej jest z dostępem do treści przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Na przełomie roku nastąpi zmiana aplikacji Multimedia GO w TV Smart GO. Korzystanie z naszej najnowocześniejszej platformy dostępu do usług TV i video umożliwimy wszystkim klientom Multimedia Polska - informowało wówczas Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry.

Z TV Smart Go można korzystać za pośrednictwem przeglądarek internetowych komputerów, aplikacji mobilnej, a także aplikacji Smart TV. Działa na telewizorach i przystawkach z Android TV/Google TV, telewizorach Samsunga (system operacyjny Tizen), a od niedawna także LG (WebOS). Dzięki TV Smart Go można oglądać kanały telewizyjne, odpowiadające wykupionemu pakietowi. Programy wyemitowane na niektórych stacjach można cofnąć. Aplikacja działa także na łączach internetowych innych operatorów, ale wówczas niektóre kanały nie są dostępne. W serwisie są też oferowane dodatkowo płatne treści wideo na żądanie.

Grupa kapitałowa Vectra w ub.r. zwiększyła przychody o 3,4 proc. do 1,61 mld zł, natomiast jej wynik netto poszedł w dół ze 196,3 mln zł zysku do 131,8 mln zł straty. Firma ma 2,5 mld zł zadłużenia kredytowego, a liczba jej pracowników zmalała o ponad 250 - wynika z z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Sieć kablowa rezygnuje z własnej usługi na rzecz TV Smart Go Vectry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl