SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comcast zrezygnował z uruchomienia międzynarodowego kanału informacyjnego

Comcast Corporation odłożył na półkę projekt stworzenia NBC Sky World News, ponieważ z powodu pandemii koronawirusa taki kanał informacyjny okazał się nieopłacalny finansowo. Trwają konsultacje z 50 pracownikami zatrudnionymi w tym projekcie.

Article

Stworzenie NBC Sky World News miało być pierwszą próbą połączenia działań informacyjnych NBC i Sky. Jak informuje "Financial Times", Comcast zrezygnował z tego projektu z powodu pandemii koronawirusa. Koncern medialny nie wyklucza jednak powrotu do tej koncepcji w przyszłości.

Ponad 50 pracowników NBC Sky World News zostało poinformowanych o decyzji firmy w środę. Obecnie trwają konsultacje z zespołem i niewykluczone, że część osób otrzyma inne propozycje pracy w ramach firmy.

Prezes NBC News Andy Lack przedstawił wizję stworzenia kanału w styczniu br., ujawniając, że będzie on konkurował z CNN International i BBC World News. Planował zatrudnić zespół 100-200 pracowników, a także wykorzystać dorobek 3,5 tys. dziennikarzy z NBC i Sky News.

Szefem kanału miała zostać przez Deborah Turness, prezes NBC News International i była redaktorka ITV News w Wielkiej Brytanii. Siedziba nowej stacji miała być zlokalizowana w kampusie Sky w Osterley w zachodnim Londynie.

Comcast odmówił skomentowania tych doniesień.

Malejące przychody Comcast

Amerykański koncern Comcast to obecnie jedna z największych korporacji mediowych na świecie. Holding jest dominującym w USA dostawcą usług telewizji kablowej i internetu, należą do niego m.in. koncern NBCUniversal oraz platforma telewizyjna Sky.

Obecnie przedsiębiorstwo jest największym operatorem kablowym, jak też największym dostawcą usług internetowych w USA. Dostarcza telewizję kablową, szerokopasmowy internet oraz usługi telefoniczne.

W drugim kwartale 2020 r. Comcast zanotował przychody w wysokości 23,7 mld dol., co oznacza spadek rok do roku o 11,7 proc. W raportowanym okresie wskaźnik EBITDA (zysk operacyjny przed opodatkowaniem i amortyzacją) zmniejszył się o 9,1 proc. do kwoty 7,9 mld dol. Z kolei zysk przypadający na jedną akcję koncernu wynosił 0,69 dol. po spadku rok do roku o 11,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comcast zrezygnował z uruchomienia międzynarodowego kanału informacyjnego

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karma
Hłe hłe hłe
odpowiedź
User
Selawi
Takie jest życie...
odpowiedź
User
.
Ja wciąż czekam na obiecane euronewsNBC. Miało być, wciąż nie ma.
odpowiedź