SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec miesięcznika “Film”. Point Group zamyka ten tytuł

Platforma Mediowa Point Group zdecydowała o zakończeniu wydawania miesięcznika “Film”. Czerwcowy numer pisma będzie ostatnim, który ukaże się na rynku.

Koniec miesięcznika “Film”. Point Group zamyka ten tytuł

Michał M. Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group, tłumaczy, że zgodnie z przyjętą strategią rozwoju PMPG, firma wycofuje się z nierentownych działalności, skupiając się na głównych aktywach w grupie (chodzi o tygodniki “Wprost” i “Do Rzeczy”).

PMPG ostatnio poszukiwała inwestora dla magazynu. Jednak żadna z ofert inwestycyjnych, które trafiły do spółki w ciągu ostatniego miesiąca, nie była satysfakcjonująca. - Zdecydowaliśmy o zachowaniu brandu “Film” w wydawnictwie. To nadal jest silna i prestiżowa marka, która jednak potrzebuje nowej koncepcji rozwoju. Automatyczny transfer magazynu do Internetu nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem - mówi Lisiecki. 

Zaprzestanie wydawania magazynu przez PMPG oznacza rozwiązanie kilkuosobowej redakcji magazynu, która nastąpi z końcem maja br. Od października 2012 r. tytułem kierował Tomasz Raczek. W tym czasie miesięcznik zyskał nowy layout i serwis internetowy. Z danych ZKDP wynika, że w styczniu i lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Filmu” wyniosła 19 223 egz., czyli o 5,6 proc. więcej niż w styczniu i lutym ub.r.

- Dziękuję Tomaszowi Raczkowi, który jesienią podjął się wyzwania tchnięcia nowego życia w magazyn “Film”. Wraz z zespołem wykonali kawał ciężkiej pracy i z punktu widzenia redakcyjnego odnieśli sukces, a czytelnicy docenili te zmiany. Niestety, nie przełożyło się to na wystarczający wzrost rentowności pisma - dodaje Lisiecki.

Nad nową koncepcją i strategią dla marki “Film” oraz ewentualną kontynuacją rozmów inwestycyjnych ma pracować Jarosław Pachowski, prezes zarządzającej tytułem spółki Film Point Group.

>>> „Do Rzeczy” z większą sprzedażą od „W Sieci”, ostro w dół „Uważam Rze”

“Film” ukazywał się na rynku od 1946 roku. Media Point Group, spółka zależna PMPG, kupiła magazyn od wydawnictwa Hachette Filipacchi Polska na początku 2007 roku. Miesięcznikiem kierował wtedy Marcin Prokop. Od lipca 2007 roku. do września ub.r. redaktorem naczelnym “Filmu” był Jacek Rakowiecki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec miesięcznika “Film”. Point Group zamyka ten tytuł

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
daje rok i point group upadnie..
odpowiedź
User
kot
kolejne będzie "do rzeczy", które nie przynosi żadnych zysków reklamowych... Wprost też nie za wysoko... Point Group faktycznie zniknie
odpowiedź
User
frustratfilmowy
Nakupowali tytułów i nie potrafią ich utrzymać. Upada gigant-legenda. Popełniono już kilka błędów, jak Prokop i jego nieszczęsne Złote Kaczki. Ale teraz przegięli.
odpowiedź
User
jasnowidz
ho ho ho widzę wielką ,spektakularną klęskę Point Trupa.. kto żyw i z głową na karku już dawno opuścił tonący statek
odpowiedź
User
point trup
Machina padła, Dlaczego padło, Film padł, Wprost sprzedaje 50 tys, a Do rzeczy nie ma reklam. Toną.
odpowiedź