SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zniknie Muzo.FM, będzie Eska Rock Extra

Kontrolowana przez Polsat spółka Muzo.fm wystąpiła do KRRiT z wnioskiem o zmianę nazwy stacji radiowej Muzo.FM - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady. Muzo.FM wciąż czeka na zmianę właściciela, kilka dni temu podczas prezentacji wyników prezes Polsatu, Stanisław Janowski, mówił dziennikarzom: - Transakcja „jest robiona”.

Od zapowiedzi sprzedaży Muzo.FM na rzecz Grupy ZPR Media minął już ponad rok, tymczasem ponadregionalna sieć radiowa cały czas pozostaje w rękach Telewizji Polsat. Dlaczego? 

Prezes Polsatu, Stanisław Janowski, kilka dni temu podczas spotkania z dziennikarzami mówił o tym tak: - Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, trwa z przyczyn formalno-prawnych. Nic się nie zmienia. Transakcja “jest robiona”. Mam nadzieję, że niebawem Muzo.FM zmieni właściciela. 

Tymczasem, jak informuje nas Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, do biura Rady wpłynął właśnie wniosek spółki Muzo.fm o zmianę nazwy radia Muzo.FM na Eska Rock Extra. Kiedy członkowie Rady pochylą się nad tym wnioskiem – nie wiadomo, z kalendarza ich prac wynika, że najszybciej mogą zrobić to na posiedzeniu 6 grudnia. 

- Wydaje się jednak, że to trochę za wcześnie, myślę, że wniosek musi „nabrać mocy urzędowej” i wrócimy do niego na jednym z kolejnych posiedzeń. Być może jeszcze w tym roku - mówi nam jeden z członków KRRiT, chcący zachować anonimowość.

Jest już wydzielona spółka

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że zarejestrowano już spółkę Muzo Media. Została ona wydzielona ze spółki Muzo.fm, która jest nadawcą stacji radiowej o tej samej nazwie. Część majątku przeniesiona do Muzo Media ma dotyczyć Działu Produkcji Podcastów oraz Działalności Inwestycyjnej. Jej wartość wydzielono na 30,2 mln zł. Ta spółka ma nadal należeć do Grupy Polsat Plus. Pozostała część Muzo.FM ma być sprzedana Grupie ZPR Media.

W ubiegłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o zmianie nazwy Radia SuperNova, które teraz będzie nazywało się Eska 2. Ponadregionalna sieć ma dalej grać polskie utwory. Radio SuperNova (Eska2) to sieć rozgłośni lokalnych nadających w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz Kielcach. Stacja w każdym z tych miast nadaje lokalne serwisy informacyjne i kulturalne.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że stacja pod nowym brandem zacznie nadawać na początku stycznia 2024 roku.

Z badania Radio Track wynika, że w grupie 15-75 lat od sierpnia do końca października br. udział w czasie słuchania Muzo.FM wyniósł 0,3 proc. Od maja do końca lipca było to 0,5 proc., od lutego do końca kwietnia 0,6 proc., natomiast od listopada ub.r. do końca stycznia br. 0,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Zniknie Muzo.FM, będzie Eska Rock Extra

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Takie EskaROCK Extra już jest od marca i lipca
Muzyka oprawa dźwiękowa liner gramy co chcemy weekendowe drogowskazy to już są elementy z eski rock w MUZO FM
odpowiedź
User
Choreto
Można nie mieć koncesji, a chamsko i bez żadnych konsekwencji od miesięcy nadawać na cudzej. Chora sytuacja.
odpowiedź
User
DX+
Disco polo od Solorza extra i zapewne, dorzucą mux 4 i kto to podpisuje ? Wy ! Słuchacze, oglądacze reklam, Panowie i Panie, o niskich lotów, a szkoda, bo w takim tempie, nie dogonimy, nawet Mali, a bliżej nam Argentyna i Grecja.
odpowiedź