SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzo.FM eksperymentuje z ramówką. Wniosek w sprawie zmiany nazwy? "Zostawmy to"

Po trzech miesiącach od informacji o kupnie przez Grupę ZPR Media od Telewizji Polsat Muzo.FM nadal nie wiadomo, kiedy stacja zmieni się w Eskę Rock. Obaj nadawcy nie chcą o tym rozmawiać. - To nasz wewnętrzny problem - słyszymy. Tymczasem w Muzo.FM po raz kolejny zmieniono ramówkę.

Pod koniec października ogłoszono sprzedaż Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Oznacza to, że po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Nowy właściciel planuje na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Na naszych łamach Zbigniew Benbenek, prezes Grupy ZPR Media, zapowiadał, że chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM zagra Eska Rock. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał Zbigniew Benbenek.

Nadal bez wniosku o zmianę nazwy

Po trzech miesiącach prezes Grupy ZPR Media nie chce odpowiedzieć wprost na pytanie, kiedy stacja przejęta od Polsatu zacznie nadawać jako Eska Rock. - Gdy Muzo.FM zniknie z eteru, będziemy o tym informować - ucina Benbenek i dodaje, że Grupa ZPR Media nie wycofuje się z deklaracji o przejęciu rozgłośni nadal należącej do Telewizji Polsat.

Zapytaliśmy też Zbigniewa Benbenka, czy nadal zależy mu, by Muzo.FM szybko przekształciło się w Eskę Rock, co zapowiadał na naszych łamach na początku grudnia. - Zostawmy to. To nasz wewnętrzny problem. Nie możemy informować mediów, zanim nasze procedury nie zostaną załatwione z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji - usłyszeliśmy.

Również Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, był mało rozmowny w sprawie zmiany nazwy z Muzo.FM na Eskę Rock. - Nie mówiliśmy, że złożymy wniosek w tej sprawie w ciągu miesiąca czy dwóch. Nie wiem, skąd ten niepokój. Rozumiem zatroskanych słuchaczy, ale wszystko idzie zgodnie z harmonogramem - powiedział nam w poniedziałek rzecznik Telewizji Polsat. Jak dodał, jeszcze w zeszłym tygodniu wniosek dotyczący zmiany nazwy nie został złożony do KRRiT.

Czy Telewizji Polsat nie zależy na szybkiej finalizacji procesu sprzedaży rozgłośni? - Wszystko ma swój czas i miejsce. Przyjdzie taki moment, gdy wniosek zostanie złożony, a KRRiT go rozpatrzy - dodaje Matwiejczuk.

Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, potwierdza: - Wniosek o zmianę nazwy Muzo.FM na Eskę Rock w dalszym ciągu nie wpłynął.

Frączek: "Próbujemy różnych rozwiązań"

W poniedziałek, 30 stycznia Muzo.FM po raz kolejny w tym miesiącu wprowadziło zmiany w ramówce. "Halo Muzo", dotychczasowe popołudniowe pasmo, w którym Idalia Tomczak i Konrad Olszewski rozmawiają ze słuchaczami na zaproponowane przez gospodarzy programu tematy, pojawiło się o poranku (w godz. 7-10). Dalej w ramówce są już pasma towarzyszące: w godz. 10-13 prowadzi je Robert "Pegaz" Zawieja, w godz. 13-16 - Michał Cieślik, w godz. 16-19 - Marta Trybura, a w godz. 19-22 - Kamil Szabłowski.

- Pozmieniała się obsada, ćwiczymy - przyznaje Zbigniew Frączek, szef programowy Eski Rock, od listopada odpowiadający także za ramówkę Muzo.FM. - W poniedziałek pierwszy raz w porannym programie pojawili się Idalia i Konrad. Zobaczymy, jak się będą czuli o tej porze. Próbujemy różnych rozwiązań. Przysłuchujemy się, jak poszczególne osoby sprawdzają się w kolejnych pasmach. Nie potrafię powiedzieć, czy obecna ramówka jest docelową.

Jak dodaje Zbigniew Frączek, w tym tygodniu zmieniać się pasmami mają Marta Trybura i Kamil Szabłowski.

Na początku stycznia Muzo.FM nadawało tylko 12 godzin dziennie programu na żywo (w godz. 7-19). W pozostałym czasie grała muzyka. Pisaliśmy na naszych łamach, że wielu słuchaczy w mediach społecznościowych rozgłośni krytykowało zmiany, jakie w ostatnich tygodniach zaszły w stacji. A jeszcze w październiku ramówka Muzo.FM była zupełnie inna. Pasm było więcej i trwały dwie godziny. Nadawano je w godz. 6-22. Każdego dnia na antenie można było usłyszeć ponad dziesięciu prowadzących. W ramówce były też codzienne autorskie audycje muzyczne. Dziś nie ma ani jednej.

Z najnowszego badania Radio Track (październik-grudzień 2022) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,4 proc. (rok temu w analogicznym okresie było to 0,5 proc.).

Dołącz do dyskusji: Muzo.FM eksperymentuje z ramówką. Wniosek w sprawie zmiany nazwy? "Zostawmy to"

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Małgonia
Widzę tu spory błąd logiczny. Skoro sprawa sprzedaży utknęła w martwym punkcie, co wynika z treści tego artykułu, to z ramówką nie eksperymentuje MUZO, tylko dyrektor Eski Rock, który na bliżej nieznanych zasadach wydaje polecenia pracownikom Polsatu.
0 0
odpowiedź
User
Ja
Zamiast trochę rozreklamować stację i zostawić muzykę jaka była, może dołożyc jakieś pasma z muzyką inną niż wszedzie (za czasów dawnych w czwórce grali dobrą muzykę, może coś z planety dawnej dorzucić) bo teraz to jest takie trochę byle co, niebardzo da się tego słuchać, odnoszę wrażenie że prowadzący też już się tam męczą (pewnie każą grać im to co graja), pewnie już za późno ale powinni muzo zostawić a częstotliwości dla eskirock wziąć od supernova bo to juz w ogóle nijakie radio;) w tym kształcie co jest to radio zwyczajnie stanie się przez nikogo niesluchalne i zaraz ktoś stwierdzi że trzeba było zmienić bo nikt nie słucha 😋
0 0
odpowiedź
User
Hubert
Porównując wyniki Muzo do SuperNovej to w niższej słuchalności wygrywa Radio SuperNova a Muzo leci w dół pewnie EskaRock będzie wygrywać w wynikach słuchalności a SuperNova będzie nadal na dole
1 0
odpowiedź