SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jak udostępnić Netflix rodzinie lub znajomym? Zaproszenia tylko dla dorosłych

W ostatnich dniach osoby, które korzystały z serwisu Netflix za pośrednictwem cudzych kont, straciły dostęp do platformy.  Dodatkową osobę można łatwo dodać za dopłatą 9,99 zł miesięcznie. Musi być ona jednak pełnoletnia i ma prawo do oglądania treści tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.

Serwis streamingowy Netflix Article

Netflix, który kiedyś zachęcał do dzielenia się hasłami, wdrożył zdecydowane środki wymierzone w ten proceder. Na podobne kroki nie zdecydował się żaden z konkurentów platformy w postaci m.in. Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video, Viaplay, Canal+ online czy Polsat Box Go. Najpierw nowe zasady udostępniania profili testowano w wybranych krajach Ameryki Łacińskiej.

W lutym wprowadzono je w Nowej Zelandii, Kanadzie, Portugalii i Hiszpanii. Pod koniec maja przyszła kolej na blisko 100 państw świata, w tym m.in. Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Polskę.

Polscy subskrybenci zostali poinformowani w e-mailu, że dopłata za dodatkowego użytkownika wynosi 9,99 zł miesięcznie. W przypadku planu Standard (43 zł miesięcznie) można dodać tylko jedno dodatkowe gospodarstwo domowe.

W pakiecie Premium (60 zł miesięcznie) dwa. Przed tygodniem subskrybenci platformy zostali poproszeni o wskazanie głównego gospodarstwa domowego Netflix. Od kilku dni użytkownicy korzystający z kont innych osób, nie mogą korzystać z platformy. Mogą przenieść profil i zdecydować się na własną subskrypcję lub poprosić właściciela konta o dopłatę.

W przypadku trzech gospodarstw domowych dzielenie się hasłami będzie nadal opłacalne. Jeśli trzy domostwa złożą się na subskrypcję, to zapłacą 26,66 zł zamiast 60 zł miesięcznie. Co ważne, nowych użytkowników nie mogą dodawać osoby, które wykupują Netflix za pośrednictwem partnerów zewnętrznych, takich jak Canal+, UPC, Play, Orange czy Vectra. Jeśli chcą złożyć się na subskrypcję, muszą wykupić ją bez pośrednictwa operatorów.

Zapraszanie dodatkowego użytkownika krok po kroku

Netflix weryfikuje czy ktoś korzysta z nielegalnie udostępnionego hasła m.in. na podstawie numeru IP, używanej sieci Wi-Fi, routera czy modelu przystawki lub telewizora Smart TV. Jeśli ktoś mieszka w dwóch lokalizacjach, bo na przykład jest studentem, musi przynajmniej raz w miesiącu zalogować się do sieci w obu miejscach za pośrednictwem urządzenia mobilnego, żeby serwis działał bez żadnych zakłóceń.

Jeśli chcemy legalnie udostępnić Netflix rodzinie czy znajomym, musimy wejść do zakładki „Konto”. Najwygodniej zrobić to na komputerze. Znajdziemy ją w prawym górnym rogu ekranu, kiedy klikniemy na ikonkę profilu. Pod informacjami o naszych danych, metodzie płatności, wybranym planie, znajdziemy pole „Dodatkowi użytkownicy”. Pozwala ona na zaproszenie innych osób. Jeśli potwierdzimy, że chcemy dodać dodatkową osobę, to musimy potwierdzić wzrost opłaty subskrypcyjnej o 9,99 zł.

W tym momencie otrzymujemy e-maila, w którym Netflix prosi nas o dokończenie zaproszenia. Później trzeba podać imię i nazwisko zapraszanej osoby i jej e-mail. Taki użytkownik musi mieć skończony 18 rok życia i mieszać w Polsce. Następnie trzeba zdecydować czy to jeden z profili przypisanych wcześniej do naszego konta (osób, którym udostępniliśmy hasło) czy całkiem nowy profil. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, to na dodatkowym koncie zachowamy historię oglądania.

„Ktoś wysłał Ci zaproszenie”

Kolejne obowiązki należą już do osoby, którą zapraszamy do serwisu.  - Ktoś wysłał Ci zaproszenie. Witaj! Wspaniałe filmy, seriale i programy już na Ciebie czekają. XX zaprosił(a) Cię jako dodatkowego użytkownika do swojego planu Netflix— a Ty nie poniesiesz żadnych kosztów. Jako dodatkowy użytkownik otrzymujesz: Wszystko na Netflix w jakości Ultra HD, własne hasło i konto z 1 profilem, możliwość oglądania na dowolnym urządzeniu (tylko 1 jednocześnie). Skonfiguruj swoje konto i odkryj nowe ulubione tytuły - może przeczytać zapraszana osoba w wiadomości od platformy.

Po przyjęciu zaproszenia, trzeba ustanowić nowe hasło i określić z jakiego urządzenia będzie się najczęściej korzystało z platformy. W przypadku wyboru dotychczasowego profilu, znika on z konta gospodarza. Choć dodatkowe konto jest opłacane przez niego, to logowanie odbywa się za pośrednictwem e-maila i hasła zaproszonej osoby. Gospodarz nie może przeglądać jej historii oglądania. Właściciel konta może usunąć dodatkową osobę i tym samym zmniejszyć opłatę subskrypcyjną.

Różnice między dodatkowym i zwykłym kontem

Biuro prasowe Netfliksa w sprawie nowych zasad współdzielenia kont, odsyła nas do działu pomocy na stronie platformy. - Dodatkowi użytkownicy mogą korzystać z wielu takich samych przywilejów, jak inni użytkownicy serwisu Netflix: nieograniczonego dostępu do nagradzanych filmów, seriali i programów i nie tylko; możliwości korzystania z serwisu Netflix w domu lub w podróży  z dowolnego urządzenia połączonego z internetem z zainstalowaną aplikacją Netflix, takiego jak: telewizor Smart TV, konsola do gier, odtwarzacz multimedialny, dekoder, smartfon, tablet czy komputer; takiej samej jakości wideo, z jakiej korzysta użytkownik, który ich zaprosił; własnego profilu, konta i hasła - takie korzyści wylicza serwis.

Dalej Netflix wskazuje różnice między zwykłym i dodatkowym użytkownikiem. - Dodatkowy użytkownik może korzystać z serwisu Netflix tylko na jednym urządzeniu jednocześnie; dodatkowi użytkownicy mogą także pobierać tytuły, ale tylko na jeden telefon lub tablet jednocześnie; dodatkowy użytkownik może utworzyć tylko jeden profil; może to być zupełnie nowy profil lub spełniający wymagania profil przeniesiony z konta właściciela, który zaprosił dodatkowego użytkownika; profil ten może mieć różne kategorie wiekowe, ale nie może być profilem Dzieci; dodatkowy użytkownik musi utworzyć swoje konto w kraju, z którym jest powiązane konto właściciela. Przykład: jeśli właściciel konta utworzył je w Kostaryce, konto dodatkowego użytkownika również musi zostać utworzone i aktywowane w tym kraju - wyjaśnia platforma.

Dołącz do dyskusji: Jak udostępnić Netflix rodzinie lub znajomym? Zaproszenia tylko dla dorosłych

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek
Dobrze, że nie mam tej platformy. Wymyślili problem z dzieleniem kont, jak ludziom to pasowało. Niech upada.
odpowiedź
User
kolis
Dobrze, że nie mam tej platformy. Wymyślili problem z dzieleniem kont, jak ludziom to pasowało. Niech upada.


Wyjdą na tym na plus, jak w Kanadzie xd
odpowiedź
User
Rafał
Ta blokada jest jakaś dziwna, dotyczy TYLKO telewizorów przez aplikacje Netflix (logowanie się przez przeglądarkę działa bez problemu). Miałem blokadę a potem znikła choć nic nie zmieniałem na telewizorze ;)
odpowiedź