SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca News24 znów wyemituje akcje, żeby zmniejszyć zadłużenie. Zmiany w radzie nadzorczej

Akcjonariusze spółki Astro zgodziły się na kolejną emisję akcji w celu obniżenia zadłużenia, przeciw opowiedział się ASI Tech Tier Investment. Sfinalizowano poprzednią taką emisję, w efekcie Ryszard Krajewski ma już 71,5 proc.

Walne zgromadzenie Astro zdecydowało, że spółka będzie mogła wyemitować 623,6 tys. nowych akcji, z serii G po 1 zł za sztukę. Walory zostaną skierowane, w ramach subskrypcji prywatnej, jednemu kupującemu.

- Celem planowanej emisji akcji serii G jest konwersja części zadłużenia spółki na kapitał zakładowy. Wyemitowane akcje zostaną objęte przez wierzyciela emitenta (czyli Astro - przyp.), dzięki czemu zadłużenie spółki ulegnie redukcji. Będzie to miało pozytywny wpływ na sytuację ekonomiczną spółki, gdyż nie będzie musiała wykorzystywać środków pieniężnych uzyskiwanych w ramach bieżącej działalności do spłaty wszystkich swoich zaległych zobowiązań. Zmniejszenie zadłużenia pozwoli zarządowi na przeznaczenie większych funduszy na funkcjonowanie oraz rozwój podstawowej działalności, w tym kanału News24 - wyliczono w komunikacie Astro. Emisja nowych walorów będzie mogła zostać przeprowadzona do 25 kwietnia przyszłego roku.

Takie rozwiązanie poprali posiadacze 26,49 mln akcji, a przeciw opowiedział się fundusz ASI Tech Tier Investment, który na przełomie ub. i br. kupił 6 mln walorów Astro. W protokole z walnego zapisano też, że pełnomocnik funduszu wyraził sprzeciw wobec wszystkim podjętym uchwałom.

1,2 mln zł długu zamienione na akcje

W minionym tygodniu sfinalizowano poprzednie podwyższenie kapitału Astro mające na celu obniżenie zadłużenia. Główny akcjonariusz i wieloletni prezes spółki Ryszard Krajewski objął 20,36 mln akcji, a obecna prezes Karolina Szymańska - 3 mln. To walory z serii F po 5 groszy za sztukę.

W zamian oboje umorzyli wierzytelności wobec spółki: 818,2 tys. zł pożyczki z lipca 2021 roku oraz 350 tys. zł pensji niewypłaconych za okres od marca do grudnia ub.r.

W efekcie Ryszard Krajewski ma już 27,14 mln akcji stanowiących 42,76 proc. kapitału Astro. Natomiast do jego spółki RK Production niezmiennie należy 18,23 mln walorów, więc w sumie kontroluje 45,37 mln akcji (71,48 proc. kapitału). Poprzednio do Krajewskiego i jego spółki należało 25,01 mln walorów (62,25 proc. kapitału).

Zmiany w akcjonariacie pociągnęły za sobą roszady w radzie nadzorczej: odwołani zostali Kamil Bilecki, Ewelina Kachniarz i Wojciech Szymczak, a nowymi członkami zostali Krzysztof Wasążnik i Zbigniew Adamkiewicz (ASI Tech Tier Investment opowiedział się przeciw ich mianowaniu). Na kolejną kadencję powołana natomiast została Kamila Kowal.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Astro, nadające kanały E-Sport TV i News24 oraz produkujące „Familiadę”, w drugim kwartale br. zwiększyło przychody o 23,5 proc. do 906,1 tys. zł, a jej strata netto zmalała z 1,91 mln do 725,8 tys. zł. W zeszły piątek na koniec sesji za akcje spółki płacono 0,175 zł, od początku stycznia br. kurs zmalał o 40 proc.

Dołącz do dyskusji: Nadawca News24 znów wyemituje akcje, żeby zmniejszyć zadłużenie. Zmiany w radzie nadzorczej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jutub
Po co ratować trupa? Nagle z 50 widzów oglądalność wzrośnie do 100 tysięcy?
odpowiedź
User
Red
Wiecie po czym poznać wariata? Że ciągle robi to samo i za każdym razem liczy na inny efekt.
odpowiedź
User
Xyz
Pozwolić telewizji upaść. Nudna jak flaki z olejem. Wieczne powtórki. Przestać dawać nadzieje obecnym pracownikom, że dostaną wypłatę. Zaległości w wynagrodzeniach tylko rosną.
odpowiedź