SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brak nowych artykułów w serwisach WawaLove i WP Wrocław

Wiadomości lokalne Wirtualnej Polski, do tej pory ukazujące się m.in. w serwisach Wawalove.wp.pl i Wroclaw.wp.pl, będą publikowane w ramach domeny Wiadomosci.wp.pl - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl. Portal podkreśla, że testuje „inne rozwiązania".

Strony główne WP Wrocław i WawaLove (screen: Wroclaw.wp.pl; Wawalove.wp.pl) Article

Jak wynika z naszych ustaleń, od poniedziałku 8 listopada wszystkie treści lokalne tworzone w ramach Wirtualnej Polski pojawiają się na stronach Wiadomosci.wp.pl. Potwierdza to Michał Siegieda, rzecznik prasowy WP. - Treści lokalne będą tworzone w ramach domeny Wiadomosci.wp.pl - mówi.

Wcześniej informacje z Warszawy ukazywały się na stronie Wawalove.wp.pl (ostatnie teksty opublikowano tam 5 listopada), a z Wrocławia na Wroclaw.wp.pl (gdzie nowych treści nie ma już od 20 października). Na profilu WawaLove na Facebooku od 5 listopada pojawiają się linki do tekstów umieszczonych na Wiadomosci.wp.pl, profil WP Wrocław od 12 października jest natomiast martwy. Od 8 października nic nie dzieje się także na facebookowym profilu WP Trójmiasto (wcześniej gościły tam linki Wiadomosci.wp.pl).

Czy WP wygasiła serwisy z wiadomościami lokalnymi z Warszawy i Wrocławia? - Nie ma żadnej decyzji o „wygaszeniu" serwisów. Testujemy na razie inne rozwiązania, które uznajemy za bardziej efektywne dla naszych działań - podkreśla Siegieda.

Według naszych informacji, w firmie zdecydowano o przeniesieniu dziennikarzy zajmujących się lokalnymi treściami do newsroomu krajowego, WP planuje też powiększenie redakcji o nowe osoby.

- WP konsekwentnie wzmacnia newsroom, zatrudniając kolejnych dziennikarzy, którzy tworzą również coraz więcej treści lokalnych. Są i pozostaną one ważną częścią serwisu Wiadomosci.wp.pl. Nasi dziennikarze pracują w wielu miastach Polski, większość w redakcjach w Warszawie i Gdańsku, ale również m.in. we Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Słupsku i Giżycku. Nic w tym zakresie się nie zmieni - zaznacza Siegieda.

Serwis WawaLove uruchomiła w 2012 roku Grupa o2.pl, która rok później kupiła od Orange Wirtualną Polskę.

Czytaj też: Wyborcza.pl uruchamia 33. serwis lokalny - w Kaliszu

We wrześniu Grupę Wirtualna Polska odwiedziło 20,92 mln internautów., w której liczba internautów zmniejszyła się z 21,02 do 20,92 mln.

W pierwszej połowie br. przychody Wirtualnej Polski Holding poszły w górę rok do roku o 52,3 proc. do 397,11 mln zł, a zysk netto - z 15,09 do 69,99 mln zł. Wynika to głównie z poprawy sytuacji w reklamie internetowej i turystyce zagranicznej, którą zajmuje się spółka zależna Wakacje.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brak nowych artykułów w serwisach WawaLove i WP Wrocław

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wu_Pe
Szkoda. W serwisach wiadomości znikną te informacje lokalne wśród reklam i kiepskich leadów. Wirtualna miało takie piękne plany na lepsze treści, przyjęci spece tylko potrafili zamknąć dobrze funkcjonujące serwisy.
10 2
odpowiedź
User
Afasian
Czyli jak zwykle kupujemy, zamykamy, przenosimy pod domenę wp, żeby grupa miała więcej śmieciowych odsłon.
Treści?
Ch... z treściami, ludzie i tak klikną
12 0
odpowiedź
User
X
Duzo jest takich porzuconych serwisow WP, np. gry.wp.pl
7 0
odpowiedź