SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec TVN CNBC, od stycznia TVN24 Biznes i Świat

TVN24 Biznes i Świat - tak nazywać się będzie nowy kanał informacyjny, który od 1 stycznia br. zastąpi stację TVN CNBC. W jego ofercie poza wiadomości biznesowymi znajdą się też informacje o tematyce międzynarodowej.

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, fot. TVN/ Krzysztof Dubiel Article

Grupa TVN otrzymała już od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zgodę na zmianę nazwy stacji TVN CNBC na TVN24 Biznes i Świat. Prezes TVN Markus Tellenbach w sierpniowym wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl potwierdził, że jest to właśnie jedna z rozważanych nazw dla nowego kanału (więcej na ten temat).

TVN24 Biznes i Świat obok informacji o profilu finansowo - biznesowym, obecnych dotychczas na antenie TVN CNBC, będzie prezentował szerokie spektrum informacji z zagranicy. Ma być rozszerzeniem i uzupełnieniem kanału TVN24, z którym będzie współpracować.

- Widzowie mają coraz większą świadomość, że na ich życie wpływają nie tylko wydarzenia w kraju, ale i międzynarodowe. "TVN24 Biznes i Świat po polsku" - a taki właśnie charakter chcemy nadać stacji - to krok w kierunku zapewnienia naszym widzom czytelnej kompleksowej oferty newsów, z których najszybciej, najlepiej i po polsku dowiedzą się o najważniejszych wydarzeniach z tych dziedzin - mówi Adam Pieczyński, członek zarządu TVN odpowiedzialny za nowy kanał.

TVN24 Biznes i Świat znajdzie się w ofercie platform cyfrowych i sieci kablowych w miejsce TVN CNBC.

O tym, że Grupa TVN planuje zastąpić TVN CNBC nowym kanałem portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w lipcu br. Zdecydowano wtedy o zwolnieniu części zespołu stacji, w tym jej szefa Romana Młodkowskiego (więcej na ten temat).

- TVN CNBC był bardzo profesjonalnie robionym kanałem, z którego byliśmy od strony merytorycznej bardzo zadowoleni, jednak nie sprawdził się od strony finansowej - tak powód zmiany TVN CNBC na nowy kanał tłumaczył w rozmowie z nami Tellenbach.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVN CNBC w rynku we wrześniu br. wyniósł 0,07 proc. (dowiedz się więcej).

>>> Markus Tellenbach: Dla rozwoju telewizji najważniejsza jest jakość kontentu

Dołącz do dyskusji: Koniec TVN CNBC, od stycznia TVN24 Biznes i Świat

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
genialny pomysł.

gratulacje dla TVN-u
34 24
odpowiedź
User
PADAM
Smutny Oracz znów na nas zerka tym powłóczystym spojrzeniem członka. Zarządu.
39 15
odpowiedź
User
pks_rulez
Czyli nowy stary kanał TVN już nie będzie tak profesjonalny, bo przynosił za duże straty. Teraz będzie taką samą szmirą jak TVN24. Co za ironia losu :D
49 15
odpowiedź