SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec TVN Meteo Active. Rusza HGTV

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizja wydała spółce TVN zgodę na zmianę nazwy kanału satelitarnego TVN Meteo Active na HGTV - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

TVN już na początku września br. poinformował, że planuje wprowadzić na rynek z początkiem 2017 roku nowy satelitarny kanał telewizyjny HGTV. Jest to lifestylowa stacja z portfolio Scripps Networks Interactive, właściciela TVN, o wnętrzarstwie i ogrodnictwie (HG - home&garden).

Nadawca zaplanował uruchomienie nowego kanału na bazie już istniejącego TVN Meteo Active. Ta stacja działa na polskim rynku od kwietnia ub.r. - wtedy zastąpiła nadający od 2003 roku kanał TVN Meteo.

W sierpniu br. KRRiT zgodziła się na zmianę charakteru kanału TVN Meteo Active na rekreacyjno-rozrywkowy związany ze stylem życia, rodziną, prowadzeniem domu i ogrodu. Stacja jest skierowana do widzów powyżej 16 lat z wykształceniem średnim i wyższym. Zgodnie z wnioskiem TVN, zmodyfikowana oferta programowa ma zawierać audycje związane z aktywnym wypoczynkiem w ogrodzie, jego uprawianiem i urządzaniem, zmianami wprowadzanymi w domu dla poprawy funkcjonalności wnętrz oraz podniesienia ich estetyki, samodzielnym projektowaniem i autorskim designem. Nadawca uważa, że zmiana specjalizacji i struktury programu będzie zgodna z nowymi potrzebami i oczekiwaniami widzów.

Rozrywka ma dotyczyć w szczególności zdrowia, aktywnego wypoczynku w ogrodzie, wokół domu i w jego wnętrzu, designu, aktywności związanych ze zdrowiem i urodą, a także duchowością, witalnością, przedsiębiorczością i inicjatywami podejmowanymi w najbliższym otoczeniu. Filmy dokumentalne mają przedstawiać zagadnienia związane z aktywnym rozwojem człowieka zainteresowanego wiedzą i informacją o zdrowym i kreatywnym trybie życia oraz o jego najbliższym otoczeniu, takim jak dom, park czy ogród. Audycje edukacyjne mają dostarczać wiedzę z różnych dziedzin życia, takich jak architektura, sztuka, kultura, nauka, technika, człowieczeństwo, świat, natura. Edukacja w bardzo szerokim zakresie dotyczyć będzie rozwoju człowieka. Programy poradnikowe mają zawierać praktyczne porady i wskazówki ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Znajdą się tu poradniki uczące widzów, jak dbać o zdrowie, jak prowadzić, unowocześnić czy odnowić swój dom, ogród czy też jak się rozwijać i kształcić. W ramach specjalizacji nadawane będą nieregularnie czy też wymiennie również inne rodzaje audycji w zależności od aktualnych potrzeb widzów. W tej grupie mają znaleźć się nowe hybrydowe gatunki audycji takie jak infotainment, edutainment, dokutainment, publitainment i scripted docu.

Z kolei w czwartek KRRiT wydała zgodę na zmianę dotychczasowej nazwy kanału TVN Meteo Active na HGTV. Nowa zacznie obowiązywać od 7 stycznia 2017 roku.

W sierpniu br. udział w rynku TVN Meteo Active wyniósł 0,11 proc.

Dołącz do dyskusji: Koniec TVN Meteo Active. Rusza HGTV

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
"będzie zgodna z nowymi potrzebami i oczekiwaniami widzów" - jasne. Już każdy uwierzył. No to zaczynają zasypywać rynek swoimi słabymi kanałami ze Scripts Network. W sumie dobrze, szybciej upadna ;p
odpowiedź
User
akuku
ale ze Hanna Gronkiewicz ma swój kanał TV? wszędzie ta polityka, ehhh
odpowiedź
User
pavv
Mnie ciekawi jedno. Jak Nielsen potrafi wyliczyć oglądalność na poziomie 0,11% skoro bada tylko 2 tys. gospodarstw domowych? Przecież 0,11% to jest około 2 gospodarstwa domowe!!! I jakie to ma odniesienie do całej Polski? Żadnego!
odpowiedź